Майчинството счетоводно-71

  • 61 671
  • 751
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

И ако обичате нека темата да не се пълни със ЗАПИС! Благодаря за разбирането!!!!!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31, Тема 32, Тема 33, Тема 34, Тема 35, Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47, Тема 48,Тема 49,Тема 50,Тема 51,Тема 52, Тема 53, Тема 54,Тема 55,Тема 56,Тема 57,Тема 58,Тема 59,Тема 60, Тема61, Тема62, Тема63, Тема64, Тема65 Тема66,Тема 67,Тема 68,Тема 69,Тема 70,



 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita;Стики; Viva 123;pantera66;Шана


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на заплата и всички осигуровки - на КиК
Калкулатор за изчисляване на майчинството (с огромни благодарности за katya_k и колегите й  bouquet)

Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските


Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични? актуализирано за 2011, благодарение на Стики

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

Процедура по прехвърляне на отпуска за гледане на дете до 2 г

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната


 

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 22:57 от ♥Elfita♥

# 1
  • Мнения: 13 929
И а се записвам, може някой да има нужда от моята помощ Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 6 173
♥Elfita♥, може би е добре от първия пост да отпадне препратката към темата за Националната програма "В подкрепа на майчинството". Тя беше до края на 2012 г. След това за кратко действа "Отново на работа", но и тя вече не е актуална. И е по-добре да не се заблуждават потребителките и да питат и търсят информация за програми, които не са валидни.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
♥Elfita♥, може би е добре от първия пост да отпадне препратката към темата за Националната програма "В подкрепа на майчинството". Тя беше до края на 2012 г. След това за кратко действа "Отново на работа", но и тя вече не е актуална. И е по-добре да не се заблуждават потребителките и да питат и търсят информация за програми, които не са валидни.

Чудесно предложение  Peace

# 4
  • Мнения: 1 775
Здравейте, момичета. 135-те дни болничен изтекоха на 24ти септември и от 25ти съм в отпуск до 410 дни. Подала съм приложение 2 миналия месец, но не получих превод днес за 5те дни от септември. В какъв срок работодателят е длъжен да предаде документите в НОИ? Гледам в справката "Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО" и там са отбелязани само изплатените ми обезщетения по болничните листове. Това означава, че работодателят още нищо не е подал, нали?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, момичета. 135-те дни болничен изтекоха на 24ти септември и от 25ти съм в отпуск до 410 дни. Подала съм приложение 2 миналия месец, но не получих превод днес за 5те дни от септември. В какъв срок работодателят е длъжен да предаде документите в НОИ? Гледам в справката "Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО" и там са отбелязани само изплатените ми обезщетения по болничните листове. Това означава, че работодателят още нищо не е подал, нали?

Нормално е да не са ти изчистили все още септември месец.Срокът за внасяне на декларацията ти е до 10 ти октомври

# 6
  • Мнения: 1 775
Нормално е да не са ти изчистили все още септември месец.Срокът за внасяне на декларацията ти е до 10 ти октомври
bouquet

Реших, че щом съм я подала началото на септември още, може и да са я внесли, но явно не са.

# 7
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
След като я обработят, плащанията отново ще станат регулярни всеки месец до двете години на детето.

Мерси за темата!

# 8
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте,

В момента съм в майчинство, но ми предлагат да започна работа, която е по специалността ми и от дома, на граждански договор. Ако приема, това ще повлияе ли на майчинството, което получавам?

# 9
  • Мнения: 237
Аз да попитам дали съм разбрала след 45 дневния болничен, следващият се издава от болницата, след него от джипи или педиатър, и след това е излиза в отпуск за отглеждане на дете, но за това какви документи са нужни за подаване

# 10
  • Мнения: 205
момичета, от 2.10 съм в 45 дневен болничен преди термин, при носенето му на работодател подават ли се някакви документи или декларации в счетоводството на фирмата?

# 11
  • Мнения: 16
Здравейте мили мами.Имам питане ако вече има подобно дискутирано моля извинете,но се обърках от толкоз отворени теми по въпроса.
Така казуса е следния:Съпругата ми беше на трудов договор до 31.03.2015г. без прекъсване в продължение на няколко години.След това минава на борсата за 4 месеца.След изтичането на тези месеци тя в продължение на 7 месеца седи без работа,без борса и без внесени каквито и да е осигуровки към държавата.От месец март 2016г започва работа по програма за 6 месеца от борсата,изтече програмата и в момента е на 7мия месец които се задължава работодателя да я задържи на работа.Надяваме се че работодателят й ще и поднови договора с постоянен. Питането ми е е ако се установи бременност този или другия месец  и в предвид  борсата,програмата,прекъснатите 7 месеца невнасяне на осигуровки(ще ги внесем) тя има ли право на майчинство от държавата и за колко време.година или две?
Благодаря Ви предварително!

# 12
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Аз да попитам дали съм разбрала след 45 дневния болничен, следващият се издава от болницата, след него от джипи или педиатър, и след това е излиза в отпуск за отглеждане на дете, но за това какви документи са нужни за подаване
От началото на 45 дневния до 410-тия ден сте в отпуск за бременост и раждане.
Прочетет цялата процедура
http://www.noi.bg/forusers/procedures/241-procesbenefits
а това са приложенията
http://www.noi.bg/forusers/forms/239-maternity

# 13
  • София
  • Мнения: 669
Благодаря, Ала-Бала bouquet

# 14
  • Мнения: 261
Здравейте, в момента съм в майчинство-2 месец от първата година. Фирмата, в която работех прекратява дейност. Сега ще ми спрат ли майчинството и ще мога ли да ползвам през втората година? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт