ОКТОМВРИЙЧЕ весело се смее, пюренце хапва и пълнее

  • 10 263
  • 309
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Благодарим на adina за заглавието



ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               

ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА





ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Здраве
Специалисти - бебе
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Изисквания към личния ви лекар
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!
Норми на детето - ръст и килограми
Въпросът за нормите
Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Здраве и имунизации
Имунизационен календар
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Референтни стойности на кръвна картина
НАЙ-ЧЕСТИТЕ БОЛЕСТИ И ПАТОЛОГИЧНИ ПРОЯВИ ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА



НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:





ЗАХРАНВАНЕ:



План за хранене на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите
Първите храни на бебето
Захранване на бебето с твърди храни
за глутена
За захранването със сокчета
Препоръки за захранването (канадски педиатър)
Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
Зърнени храни
Храни за ядене с пръсти I
Храни за ядене с пръсти II
Храни за ядене с пръсти III
За наддаването
За наддаването I
За наддаването II
За наддаването III
Още една схема на захранване
И още едно захранване
Рецепти за домашни пюрета и каши
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА











ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):



НАШИТЕ СХЕМИ НА ЗАХРАНВАНЕ New!
Алекс на adina, Йоана на nevidimata

За потребителско име и парола за вход към таблиците се обръщайте към nevidimata и adina



За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
90, 91, 92, 93, 94, 95


ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

  • Мартенички бели и червени за ОКТОМВРИЙЧЕТАТА весели, засмени! - от Elichka mama
  • Баба Марта бързала, на ОКТОМВРИЙЧЕТАТА мартенички вързала! - от Elichka mama
  • Малко ОКТОМВРИЙЧЕ се обръща, върху дивана връща! - от adina
  • За мама ... радостта е най-голяма, първо ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Няма радост по-голяма, ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Ту наляво, ту надясто, с проходилката ОКТОМВРИЙЧЕТО лети кат' бясно! - от Elichka mama
  • ОКТОМВРИЙЧЕ като пумпал се върти, на място не ще да стои! - от nevidimata
  • ОКТОМВРИЙЧЕ като зайче подскача, да го удържиш е трудна задача! - от nevidimata

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 16:49 от nevidimata

# 1
  • Мнения: 1 020
Ееееее, точно стягах куфарите за Добрич  Crossing Arms
аааа не е било напразно, Неди  Hug
Ще нападаме Сливен сега  Whistling
Благодаря на Невидимата за темичката и на Адинка за заглавието Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 723
Невидинче мерси за темичката и новостите Hug  bouquet Hug

Ели  Joy

# 3
  • на Земята
  • Мнения: 174
А на Еличка да кажа, че моя колежка от две години е счетоводител в ГАНЧЕВ и приятелски ми препоръча да използвам други пюрета. Моя син яде АМ на ХИП и техните пюрета - и двамата сме много доволни.

Сега,не споря за пюрета,а просто искам да изкажа моето мнение за Ганчев.Имах възможност да посещавам често фабриката им в Асеновград и ми е правела впечатление чистотата още от входа.Не съм влизала в цеха(работата ми е да посещавам офисите) и не мога да кажа 100% как е там.Също така не може да влезеш току така там.Това  става с предварително уговорена среща и проверка на автомобила при посещение. За качеството на пюретата мисля,че едва ли ще си позволят да допуснат фал.Всички работят с маски,ръкавици според санитарните изисквания,още повече ,че всичко минава през термична обработка. В сравнение с Хип,няма място за съпоставка на вкусовите качества.Едните са изкуствени плодове и зеленчуци с вкус на гума,а другите са естествено отглеждани в БГ. Аз лично ще ползвам и на двете фирми,заради разнообразието,но я ми кажете какво предпочитате да давате на децата си-натурални продукти или изкуствено отглеждани?!

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 183
Много ми стана обиден коментар, предполагам по мой адрес (и да не е било по мой адрес е обсъждан аналогичен случай), че какво се хваля, че детето спи цяла вечер пък ядяло междувременно и какво било това често ядене. Нещо такова беше. Нямам за цел да се карам или заяждам, само да хвърля светлина върху начина на отглеждане на кърмаче:
Михаела спи наистина от 22ч. до 10ч. сутринта. Когато наскоро (до сега не ядеше през нощта но сигурно наистина е време за захранване) започна да яде и в 4 ч. сутринта, не значи, че се събужда. Просто започва да мрънка на сън все едно сънува нещо лошо и ако не й дам да яде ще се събуди и ще почне да реве. Просто си познавам детето, няма да чакам да се събуди я. Храня я за 2-3 мин. (и в будно състояние се наяжда за толкова, правила съм и пробно кърмене и всичко е ОК) в просъница и от нейна и от моя страна.Това никак не ни пречи да спим спокойно през нощта. И разбира се че си е за хвалба, че имаме толкова време за почивка.  Simple Smile
По въпроса защо ядат толкова често (на 3 часа) - ами защото са на кърма, която се обработва изцяло за 2 часа. Майки, които са хранили детето си с АМ няма как да са го видяли на практика. И все пак според мен е по-добре на често по малко отколкото да се натъпче и да си разшири стомаха.

Обиди ме това, че тези неща никой не намери за нужно да ми ги каже лично. Нямаше да се обидя ако някой полюбопитства "Ама как така?". Щях да обясня. А вместо това попадам на коментари все едно се е предполагало да не ги видя.

Изрично подчертавам, че поясненията ми не са с цел да се породи поредната караница, а да обясня ситуацията, на която ми се чудят.

# 6
  • Мнения: 1 020
Покджей аз също имах предвид вкусовите качества на бг продуктите в първия си пост Simple Smile аз съм съгласна с теб и затова първо ще опитам сама да й ги приготвям... а ако не се харесат чак тогава ще давам купешки... а и разбира се тези, които не мога да приготвя поради невъзможност да се намерят тези продукти в бг илли подобни Simple Smile
mylili надявам се, че не си приела моя пост така  Hug аз се оплакквах от малката колко лоша беше снощи Sad, не е било към теб по никакав начин  Hug

# 7
  • Мнения: 104
промъкваш ли се или се измъкваш  hahaha

# 8
  • Мнения: 156
Здравейте, мамчета! Hug
И Алекс е от мързеливите откъм обръщането. Ако се хване за пръста ми без проблем се обръща, а иначе до страничен стоеж Laughing Два-три пъти е успял съвсем сам и толкоз. И ние не сме се захранили още, смятам, като направи пълни 5 мес. след консултация с педката разбира се Naughty  Почнах да го карам малчо да ми каже ма-ма, та-та, ба-ба, да-да, ба-те  hahaha и какво беше изумлението ми Shocked,  когато човека ми се смее с глас и то само на ма-ма Crazy Явно за момента няма нищо по-смешно от ма-ма Joy
Майлили, аз нещо не видях такива коментари newsm78
Момичета, може и аз да не съм в ред, ама всяка дума тук я приемам, като изказано мнение, а не като опит за обида. Затова явно ми убягват тези работи... Thinking
sisilia , много подскачаш, бе жена hahaha

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 183
Теди, Еличка, на друго място са тези коментари. Те си знаят кои са. А вие двечките, никога не сте били враждебно настроени  Simple Smile
Теди, и аз винаги приемам всичко казано като обмяна на опит, но в случая коментарите започват с изрази като "чета им глупостите" и "много ми е смешно като каже някоя". Не го приех като доброжелателно изказване. Затова се засегнах. Поне такива работи да се пишат на лични, а не в публични теми.

# 11
  • Мнения: 1 020
Sisanka как сте вие? не си писала от доста време  Hug
Mylili не им се връзвай сега... такива хора под път и над път Simple Smile няма да им се даваш...  Hug Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 16
Цони откога е това с кухнята от  9 месеца ?
Не знаех и си правя едни планове как сега като се стопли ще взимаме кухнята и ще мерим цял ден по улиците!  ooooh!

# 13
  • Мнения: 80
   Цоп и аз в новата тема,за която благодаря от сърце Hug(това понеже аз изобщо немога да я спретна)!
 mylili ,не съм видяла кое те е засегнало,ако аз нещо съм казала прощавай!Мойта бухтичка също по едно време си спря нощното хранене (само това в 3),но от доста време имам чуството,че има часовник в дупето.На всеки 3 часа се размърдва през ноща и почва да мрънка,както казваш и ти.Пробвах я с вода,но тя така се разсърди,че събуди цялата къща ooooh!.Та вече не си правя този експеримент,вдигам я и слагам на цица.Вярно е,че не цоква много,по-скоро за приспиване,ама мен това ме вади от дълбокия сън и после трудно заспивам.А и тя реално погледнато спи от 21 до към 8-9 сутринта.Казвам спи,защото тя промрънква и яде,но реално не се събужда,а продължава да си спи.
 Денимче,недей така да се сърдиш Hug!Според мен ако не ти е отговорено на даден въпрос,явно никой не е могъл да се изкаже компетентно.Аз лично предпочитам да си замълча,отколкото да говоря глупости Peace!
 Алек си го гледах на село и пюретата си ги правех сама от абсолютно екологични продукти.Не съм го записвала на кухня,сега пак съм си набавила първоначалните тиква,картофи и моркови оттам.Лятото ще ходим на село и пак ще си приготвям всичко сама,а след годинката направо с нас (така мисля де,ама детето ще покаже).
  Лек ден от нас Hug!Айде да хукваме пак по парковете и темите по-бавно ще вървят и няма да имаме време да се обиждаме Heart Eyes!

# 14
  • Мнения: 177
Запис,adina  много е хубаво заглавието  smile3501 ,nevidimata благодаря за темата  smile3525 ,Nedialka_81  браво бе доста хапва малката сладурана,а зеленчуково по колко и даваш и кога,плодовото кога и го даваш,кашата кога много питам но  Smile аз аз давам на обяд зеленчуково 120гр. и точно след три часа   newsm45 че е гладен

Общи условия

Активация на акаунт