ОКТОМВРИЙЧЕ като пумпал се върти, на място не ще да стои!

  • 10 361
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Благодарим на nevidimata за заглавието.



ИМАМЕ СИ
71 ПРИНЦA          и      60 ПРИНЦЕСКИ

               

ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА




ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Здраве
Специалисти - бебе
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Изисквания към личния ви лекар
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!
Норми на детето - ръст и килограми
Въпросът за нормите
Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Здраве и имунизации
Имунизационен календар
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Референтни стойности на кръвна картина
НАЙ-ЧЕСТИТЕ БОЛЕСТИ И ПАТОЛОГИЧНИ ПРОЯВИ ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА




НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:





ЗАХРАНВАНЕ:



План за хранене на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите
Първите храни на бебето
Захранване на бебето с твърди храни
за глутена
За захранването със сокчета
Препоръки за захранването (канадски педиатър)
Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
Зърнени храни
Храни за ядене с пръсти I
Храни за ядене с пръсти II
Храни за ядене с пръсти III
За наддаването
За наддаването I
За наддаването II
За наддаването III
Още една схема на захранване
И още едно захранване
Рецепти за домашни пюрета и каши
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА











ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):



НАШИТЕ СХЕМИ НА ЗАХРАНВАНЕ New!
Алекс на adina, Йоана на nevidimata

За потребителско име и парола за вход към таблиците се обръщайте към nevidimata и adina



За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96,97,

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

  • Мартенички бели и червени за ОКТОМВРИЙЧЕТАТА весели, засмени! - от Elichka mama
  • Баба Марта бързала, на ОКТОМВРИЙЧЕТАТА мартенички вързала! - от Elichka mama
  • Малко ОКТОМВРИЙЧЕ се обръща, върху дивана връща! - от adina
  • За мама ... радостта е най-голяма, първо ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Няма радост по-голяма, ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Ту наляво, ту надясто, с проходилката ОКТОМВРИЙЧЕТО лети кат' бясно! - от Elichka mama
  • ОКТОМВРИЙЧЕ като зайче подскача, да го удържиш е трудна задача! - от nevidimata

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 16:08 от kali_k

# 1
  • Мнения: 817
Пу, първа в новата тема  Laughing

Хе-хе, това досега не го бях правила  Joy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Кали, благодаря ти за новата темичка.  Хвани и копирай от стара тема снимките,или ако трябва някой ще направи нов колаж ако се наложи. bouquet Леле Сев,колко си бърза. Mr. Green

# 3
# 4
  • Мнения: 104
Ще правим нов колаж, има ли някоя мама,която е пропуснала да даде снимка на бебчето си?

А, имаме си нов колаж, много е хубав  Grinning Кали-ти ли го направи   bouquet Можеш ли да направиш същото с новите снимки?

# 5
  • Мнения: 8
Ние все пак успяхме да наравим една бърза разходка и да хванам малко слънчице  Heart Eyes
Севи и нашия тати вече иска второ ама ще почака,трябва да си върна формата малко ,че иначе съвсем ще изпуснем положението.От няколко дни съм си наложила малко режим на яденето та да видим дали ще има ефект.Малкия заспа а  аз отивам да простирам. Баай

# 6
  • Мнения: 697
Малеееее колко сте изписали. Едвам го прочетох.
Кой открадна колажа бе  #2gunfire Брей думи нямам.

# 7
  • Мнения: 177
 kali_k  много хубава тема   bouquet

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте много съм невежа по отношение на снимките. Ако може и нас да ни сложите на първа страница, ама не знам какво трябва да направя. Ако става от албума- казва се Ная.

# 9
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Ха,добър ден и от нас....след целодневно миткосване при 17 градуса Mr. Green и слънцееееее. Joy

Цитат
Бебочка, у чужбинско обаче, за да ти назначат лечение, те пращат първо през какви ли не изследвания, а не ти назначават веднага и напосоки лекарство като нашите. Там не се скъпят за направления 
Моята позната в Прага получила бъбречна криза и докато изчака 3 дни да й станат готови изследванията, кризата й отминала 

Затова ми се живее в чужбинско, всичко им е добре организирано и уредено - ако имаш възможности и си последователен и инициативен, ще се намери място под слънцето 

Фийл,хич и недей идва тук тогава... hahaha.
Уж им е уредено ,ама стой та гледай какво е когато за всичко опираш първо до ГП-то...мали мали...всеки път обеснения,айде ако мине без нищо,тогава ще му мислим...време и нерви да имаш...а понякога когато се отнася за детето ми хич и ги нямам.... Laughing
Тук има и лекарства без рецепти ,но повечето са с такива.Обикновено ги дават без проблем/рецептите/но САМО ако онзи доктор прецени.Ако мисли че няма нужда,не дава... #Cussing out
Направления за специалист...МНОГООО трудно дават...казвам го от личен опит...Естествено има и лекари-ГП-та които може би са по-лесни за убеждаване...ноне съм срещала до сега такива. Crazy

Северинка,тези кошари ако е навито детенце да седи там ,са многооо добри.Поблема е  че като порастне малко  и дечко почва да ги блъска яко и започва една данданияяяя... Mr. Green   

Пуки,а защо плащате по 2 лв за рецепта???/ или аз не разбрах.Как е Дани?Ти как си?  bouquet

# 10
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
И аз на първа стараничка не помня от кога.Още чета старата,ама да се запиша.
Кали благодаря за темичката.
Доста неприятно това за ходене до Джипито за една рецепта.Трябва да има контрол ама не са го съобразили.
Пуки допада ми тая кошарка,но не съм виждала тук такива.
Нагласихме се тази събота да ходим до Търново на разходка и до Хиполенд,че нали още си нямаме тук, но с това време ще го отложим.
Днес е отвратително еремето в Русе,вали и е мрачно и студено.
Ивайла още кашля друго и няма и ДАНО да ни се размине. Педката идва да я види каза че нищо и нямало.
Ядоса ме доста.Някой ако ни беше чул, направо чак ми се караше как още не съм захранила детето.И трябвало задължително да се мине по следната схема-сок,плодово пюре.зеленчуково.каша,жълтък,месо и т.н. Казах и че няма да давам сок и искам да започна с картоф,а тя твърдо каза че  било тежка храна и не можело така както АЗ си искам.И съм била много назад.Друго каза че за кухните и в Русе влиза в сила след 9 мес.навършване на детето.Та се чудя утре дали да я захраня като кашля? Не е болна.
Благодаря за отговорите на всички.
Какво стана с бебо на Мимозиня,има ли новини.Дано се оправят по бързо.
Не сме ходили на ортопед още но тия дни и това ще направим.не мога да обеда мъжо,най карая ще отидем сами.
Сев радвам се че се включи и ти.Къде се губите.
Аз май няма да се запиша на 1 страничка като гледам как бързо пиша.
Възникна следната грешка при публикуването на новото мнение:
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.

# 11
# 12
  • Бургас
  • Мнения: 723
Айде и аз тука Grinning

Бебоче ще стискаме палци да пребориш Дюкан-а Grinning

Кали мерси аз новата темичка  bouquet

Ние с Никол ходихме на гости на Златинабер и Алекс и си изкарахме пИрфектно Laughing
досаждахме им почти 3часа-чак не ми се тръгваше Grinning.

Триксче мнооого расте тая Рая бре Hug-Бравооооо Heart Eyes

Тедикооооо ша ме умориш с тия истории Joy

Мананче много добре е наддал Цеци Hug
Аз измерих Никол у Златето и кантара показа 6,600кг-демек +400гр. за 3 седмици Grinning

Пуки много е готин надуваемия "затвор"-хихихих.

Денимче
много смотан педи Crossing Armsзамисли се за смяна на лято Peace

# 13
  • Мнения: 920
КАли благодаря за темата Hug
Мананче за очилата - ще ми ги възстановят, обаче сега съм в една фин. криза мани, мани. Докато си купя ще е зорът Crazy
Северинка, аз също съм навита на второ, но искам Царчо да стане поне на три години, за да се заема друго да гледам Hug
Дано другите мами дето напуснаха да се върнат Praynig Аз се извиних на Параход, ако съм я обидила да ми прости, надявам се да се върне, както и Алис, че тя ми беше много симпатична, Шикито и другите варненки също да се връщат Heart Eyes Абе какво стана с Еленцето, доста отдавна не е писала newsm78
Адина аз не съм дала още снимка за колажа Blush

# 14
  • Мнения: 104
Адина аз не съм дала още снимка за колажа Blush
ами давай де  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт