Италия 147

  • 40 815
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 300




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146

# 1
  • Мнения: 765
Мисля, че като отявлен представител на Бари и като отявлен любител на слънцестоенетата и всякакви други неща мистически, е напълно редно и дори наожително да се запиша ПЪРВА в новата тема.  Laughing

(аз наченах коледните бадеми...  Blush)

А как работи мозъкът на мъжа ми, това аз отдавна съм се отказала да разбера. Но мисля, че окончателният прелом настъпи след последния път, в който простираше пране: имаме 5 въжета за простиране, на всяко от тях висеше неравномерен брой пране, разпределени възможно най-неравномерно. Някои неща с щипки, други без, повечето прострени във формата, в която са излезли от пералнята. Аз и да се бях опитвала, нямаше да смогна да постигна такъв съвършен хаос. В този момент си казах - не, това е мозък отвъд моите скромни човешки мерки.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 24 дек 2014, 14:08 от tralala81

# 2
  • Мнения: 402
Де да знам кой празнува тази вечер ,кой утре ... Rolling Eyes Laughing

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ !

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Барбич, мерси за темата  Hug

Весели празници и от мен!

аз нямам намерение да си мръдна пръста за повече от 10-ина минути. Успях да се изнижа от офиса в 3, купих разни замразени рибно-зеленчукови манджи от любимия ми магазин и толкова от мен.
утре - скара с мексиканска гарнитура (и тя купена замразена. не скарата, гарнитурата  Mr. Green)

дъщеря ми в момента ми пИли нервите, че нямала опакован подарък под елхата - поне да съм и' била опаковала билета  Shocked
баси лиглата, казАх и да си гледа работата, мноу нахално същество, значи  ooooh!

(чувства ли се Коледният ми ентусиазъм?  Joy)

# 4
  • Мнения: 6 300
Ние утре за по-сигурно сме на ресторант. Simple Smile

Изпратих последните приятели и роднини, с които от събота насам си разменяме кратки гостита и аперитиви, и сега се залавям да правя леща. Няма да правя типичната бг вечеря, за съжаление не ми е по силите такава гощавка, макар че ми се иска. Но поне едната леща... Heart Eyes

Приятно изкарване на всички с най-любимите ви хора! Hug

# 5
  • Мнения: 765
Дотук да отчета содена питка, крем-супа с картофи, тиква и моркови, компот от сухи плодове; салата домати и печена чушка, лютеница, хумус и разядка от патладжан. Последните три от консерва от турския магазин, рай е там за мен  Laughing.
Утре предстои патица, добре че стана дума, та да я извадя от фризера  Laughing.

Весела Коледа, настроение и почивка!

# 6
  • Италия
  • Мнения: 490
Хоп, ей ме на. Ние сме твърдо на риба и морски дарове тази вечер. Няма как с мъж неаполитанец в къщи. Току що преспах детето и отивам да си довърша хапката, че после трябва да редя подаръци под елхата. Весели празници, мацки!

# 7
  • Мнения: 628
Здравейте, момичета! Включвам се и в новата тема и ви честитя Рождеството с пожелание за здраве, късмет и успехи на вас и семействата ви!

# 8
  • Мнения: 5 710
Весела Коледа! Hug

Ние горе долу добре, освен светкавичното ядене по тукашните трапези.  Rolling Eyes
Иначе менюто ни беше традиционно - 2в сърми, глазирани моркови, хумус, питка с паричка. Остана и за днес, довечера пуешко. Сега излизаме в парка малко да се пораздвижим, че е прекалено удобно на дивана:-)  Дядо Коледа на мен ми донесе скромно и от сърце ( кожени гривни и дистанционно за фотоапарата), Д. получи няколко игри да има да играе детето цяла година:)


Извинявайте, че не успях да отворя тема, но не влизах тези дни във форума...

# 9
  • Мнения: 1 545
Честита Коледа!
Та сега, нашата Коледа, планирана няколко дена преди това, се обърка тотално. Всеки имаше задача какво да купи или приготви. Без да се хваля, само аз си изпълних задачките (руска салата, сърми и питка за Бъдни вечер, и бродо, тортеллини, и карне за браче-то за Коледа).  Зълва ми отговаряше за салмонето, дзепполе, и до тук свършена работата, забравила да купи капитоне за вчера, и салами за днес. Свекърва ми приготвила всичко за министра маритата за днес (зелении и месо), половината работи ги донесе у нас вчера, а днес забравила зелениите у тях.  Laughing. Свекъра ми забравил да купи ядки....   Joy
Не, че умряхме от глад, даже напротив. Имаше друти ди маре а волонта, които се наложи аз да сготвя за пръв път, щито свекъра ми и мъжо отидоха да чакат гостите ни на гарата, а един 80-годишен чичо дойде в 5 часа и свекърва ми се наложи да му прави компания, а на зълва ми тупнали едни братовчеди двете деца (едното новородено, на една седмица), докато до купуват подаръците, та тя дойде към 19,30. Всичко това, докато моите двете и племенника ми, у нас от два дена, вече изкрейзваха....
Подаръци се раздаваха поне два часа, децата бяха супер щастливи....
Тралала, преди няколко дена се наложи да изляза преди да свърши пералнята, и понеже щях да се прибера късно, помолих мъжо да простре, че да използваме малкото слънчеви часове. Изпълнил той, ама .... Трябваше да снимам, нито една щипка не беше използвал  Joy.

# 10
  • Мнения: 6 300
Честито Рождество!

Тралала, Лени, браво за успешните менюта, супер!

Десита, вие сте ми фаворити с вашите фести! Laughing Hug

Ние се прибираме сега от ресторанта. Менюто беше много вкусно и разнообразно, порцийките миниатюрни - много съм доволна!! Догодина искам пак. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 765
Аз готвих патица с портокалова заливка и винено-някаквъв си сос, картофи с розмарин, салата; чеснови хлебчета, шведски коледен сладкиш. С една дума, подготвила съм се аз, вярно, че не ми е барезе вечерята, но все пак си мислех, че съм избрала нещо подходящо за всеки вкус. Е, добре че картофи имаше! Simple Smile)) Свекърва ми друго не яде, макар че е толерантен човек, децата как да е, долу-горе хапнаха. Мъжът ми яде, макар и с притеснение, яде, все пак седем години брачен тренинг явно си казват думата.  Laughing

Утре сме на ресторант, за да не се налага да готвя, както се изрази свекърва ми  Laughing.

Десита, вие сте за филм, на неаполитанска тематика!!!  Laughing

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не, че умряхме от глад, даже напротив.

Аз готвих патица с портокалова заливка и винено-някаквъв си сос, картофи с розмарин, салата; чеснови хлебчета, шведски коледен сладкиш.

моите уважения!  Shocked #Crazy

ние дояждахме 3-те неща, които "сготвих" снощи, плюс едно вител-тоне от днес. наложи ми се дори да замразя купеното месо, нещо, което никога не правя, защото нямаше как да изядем и това  Shocked

# 13
  • Мнения: 87
Честита Коледа на всички, с малко закъснение, но от сърце! santa2



На кулинарките, дето са се вихрили в кухнята - chapeau! Аз нямах време, добре че имаше кой да се погрижи. Ние бяхме на традиционно нашенско меню, приготвено от майка ми, за щастие успях да я убедя да не прекалява с количества и разнообразие, така че всичко мина гладко и оцеляхме.

Фей, честито на порасналата ти щерка, много късмет да я съпровожда по пътя и да е здрава!
На теб леко излитане, меко кацане и най-вече приятно пребиваване отвъд океана!  Hug

Ако не успея да се включа преди Нова година, приемете в аванс сърдечните ми пожелания за здраве, мир и благополучие за вас и семействата ви през 2015-та! И весело посрещане!  Hug

# 14
  • Мнения: 8 525
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!

Общи условия

Активация на акаунт