Искам да кажа ... (99)_05.12-11.12.

  • 50 380
  • 742
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Приготвяте ли риба? Каква обичате? А ловите ли?

Готварската книга на "Искам да кажа..."  chef

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!  bouquet


Приготвям риба , но не ловя/ловим. Предпочитам скумрия, сьомга, морски дарове и треска.
Мъжът ми обича и шаран, сом, цаца и пъстърва.

Лека седмица на всички!

# 2
  • Мнения: 15 028
Добро утро! Приготвям риба, основно печена. На скара ми харесва най-много.
Моето дете и то на антибиотик, но кашлицата е ужасна и се притеснявам да не стане по-зле, ще ходим пак на лекар да видим дали не слязло към гърдите.

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Успешна седмица!

И ловим, и приготвяме риба. Всякаква и по всякакъв начин. В момента на терасата се веят няколко скумрии Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Обожаваме риба и всякакви морски продукти. Тук изборът на качествена, прясна и разнообразна риба е малък и рибата е сравнително скъпа. Живели сме във Франция няколко години и с голям кеф се махнахме. Единственото, което ми липсва от там са големите щандове с прясна риба, миди, раци, хайвери, всичкоооо. Все пак правим всичко възможно да ядем риба 2-3 пъти месечно.
Идва Никулден, имаме си именик, ще се готви риба пак. Сьомга със сметана на фурна вероятно. Рецепта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267142.msg6515613#msg6515613

Дребосъчка се влоши, ще се ходи на лекар. Болят я гърдите, надявам се да не е пневмония.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Филе от сьомга на фурна и картофена салата съм предвидила за Никулден. Ние не обичаме много-много риба, но това е от изключенията.

# 6
  • Мнения: 12 473
Добро утро на всички! Успешна и усмихната седмица да имате!  bouquet

По темата - обожавам риба. Всъщност почти не ям друго месо.
В къщи не обичам да правя - защото се умирисва. Карам ММ отвън на барбекюто във фолио да прави редовно. Или като вечеряме на вън - това поръчвам. Peace
Купувам редовно и от "Берьозка" полусурова риба - сьомга, палхут, скумрия - за сандвичи към салати много върви. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Ако има риба ям.Ако няма -не ям. По-често няма.Simple Smile
За Никулден майка е поръчала от едно заведение риба.

# 8
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Добро утро. Обожавам морски продукти и риба всякаква. Другите от семейството не толкова.Ядът риба ако е без много кокали.
Паламуд ще е за Никулден.Все още не знам как ще го направя.
Сбъдваща дано се справите бързо с болестта  Hug,дано наистина не е пневмония.

# 9
  • Мнения: 22 432
Добро утро!

Риба обичах като дете, но след второто раждане, хич да не я виждам.
Ям изключително рядко, но пък Борис много я обича и всякаква риба яде.

Миналата седмица гледах документален филм за сьомгата. Такова нещо повече няма да си купя.

# 10
  • Мнения: 39 330
Добро утро!
Лил,  bouquet !
За утре още мисля- дали да е шаран или скумрия. Не ме питайте как ще я чистя, режа, пипам. И ММ се ослушва. Та, щом ми се хапва ще трябва да се прежаля. До нас има магазин с топла витрина. Преди няколко месеца купих пържена скумрия, която се оказа, че не беше чистена вътре. Mr. Green Питах на другия ден управителя, той разпита в кухнята. Оказало се, че по етикет скумрията е чистена и никой не си направил труда да я отвори. newsm76 smile3516 От тогава заобикалям щанда.
Болните бързо да се оправят!

# 11
  • Мнения: 14 302
Добро утро!

Мръсен студ тук, сутринта беше - 10... И като се пуснахме в отпуска в петък не предвидихме, че сградата съвсем ще изстине  cold

Лиляна, много весела заглавна картинка  Laughing



Риба обичам много! Скумрия, цаца, пъстърва, сьомга, и панирана щука са ми фаворитите. Баща ми е рибар, та винаги имаме риба. Пробвала съм като дете да ходя с него, но те стават в 4. Не е за мен  Laughing А и ме е гнус да пипам червейчетата и хванатите риби  Mr. Green Иначе когато ходеха по излети с нощувки си умирах от кеф, или за седмица на палатка. Медитирам си там до водоема с книжка и ми е идеално...
За Никулден ще сме в мама, не знам каква риба ще направи. Да взема да я подсетя, че обичам панирана щука Simple Smile

Явно съм създала семейна традиция, мъжът ми снощи ме пита какви сладки ще правим за Коледа Simple Smile Обсъдихме различни, от вашите предложения тук и накрая човекът  си държи на меденките, другото каквото реша. Само трябва да му погледна графика и да видим кога ще джуркаме. И мисля да направя торбички за приятели и колеги... Абе празнично ми е  Heart Eyes

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Сесил, я сподели повече.

# 13
  • Мнения: 12 985
Добро утро.
Ядем риба често, аз много обичам всичко морско. Всяка година си слагам люспичка в портфейла за берекет, затова традиционно  утре никулденски шаран.

Аз четох гадна статия за норвежката сьомга, пестициди имала.

# 14
  • Мнения: X
И аз съм рибарска щерка Simple Smile Израснали сме по язовирите - седмица-две на палатки, лагерен огън, сюрия дечурлига и щуротии на воля. Не ме е гнус от червейчета, разбирам ги захранките, ловя на дънна, плувка, комбайн Simple Smile И костур да дера мога. Ей това ми е любимата риба - дран костур на тиган. Ама вече рядко ми се случва.

Общи условия

Активация на акаунт