ОКТОМВРИйското човече за море мечтае вече

  • 10 682
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149



ИМАМЕ СИ
79 ПРИНЦA          и      66 ПРИНЦЕСКИ

               



ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Здраве
Специалисти - бебе
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Изисквания към личния ви лекар
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!
Норми на детето - ръст и килограми
Въпросът за нормите
Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Здраве и имунизации
Имунизационен календар
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Референтни стойности на кръвна картина
НАЙ-ЧЕСТИТЕ БОЛЕСТИ И ПАТОЛОГИЧНИ ПРОЯВИ ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА




НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:





ЗАХРАНВАНЕ:



План за хранене на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите
Първите храни на бебето
Захранване на бебето с твърди храни
за глутена
За захранването със сокчета
Препоръки за захранването (канадски педиатър)
Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
Зърнени храни
Храни за ядене с пръсти I
Храни за ядене с пръсти II
Храни за ядене с пръсти III
За наддаването
За наддаването I
За наддаването II
За наддаването III
Още една схема на захранване
И още едно захранване
Рецепти за домашни пюрета и каши
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА











ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):



НАШИТЕ СХЕМИ НА ЗАХРАНВАНЕ New!
Алекс на adina, Йоана на nevidimata

За потребителско име и парола за вход към таблиците се обръщайте към nevidimata и adina



За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

  • Малко ОКТОМВРИЙЧЕ се обръща, върху дивана връща! - от adina
  • За мама ... радостта е най-голяма, първо ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Няма радост по-голяма, ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Ту наляво, ту надясто, с проходилката ОКТОМВРИЙЧЕТО лети кат' бясно! - от Elichka mama
  • от fleur bleue:
Октомврийчетата мляскат и бръмчат, пюрета, каши - като фойерверк хвърчат
Октомврийската беля обръща се, пълзи, мама в паника/(майка й) по нея все търчи
Октомврийското хлапе бърбори, с телевизора то вдъхновено спори
Мама на вечеря пие бира, Октомврийче с радиото дебатира(се препира)
Възмутено, Октомврийчето не спи - нощ, а майка му във форума виси
  • Октомврйчето дивее и кофее, а мама за сън милее - e_kateto
  • Октомврийчето иска да сяда, а мама да заспинка се надява! - Vicky_s

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 20:42 от didi-23

# 1
  • Мнения: 253
Цоп първа, аз си пиша ли пиша в старата тема, а то нова има  Laughing
Благодаря много за чудесната темичка  Hug


моето малко дяволче започна да се пообръща.снощи точно преди да си легна нашия се върти из леглото си,после се кротна,отивам да надникна и познайте-забит по очи във възглавницата Rolling Eyes като ме хвана едно шубе да не се задуши през нощта,чудих се какво да измисля и накрая го примъкнах на нашето легло Grinning,а за напред какво да правя newsm78.някой има ли опит с подобни щуротии????
Има на Чико едни възглавнички с дупки за да не се задуши детето ако заспи така

А каква е гаранцията, че ще спи точно в дупката, нали се върти. Аз лично не се притеснявам, май са достатъчно големи вече да се обърнат нанякъде ако не им достига въздух.

Т меря с живачен термометър под мишницата. В дупето опитвах  и с живачен и с електронен - не става с това моето шило. Иначе електронните според мен не мерят точно, нито на себе си, нито на детето успявам да измеря Т. То вече и с живачния ми е трудно, ама поне съм сигурна в резултата.

Столчето за храна, което купих преди няколко месеца е на Мони, много е обикновено, без регулране на облегалката, но струва само 35лв., има го в Хипо ленд в София.

Стол за кола още не съм избрала, мислех да е до 36кг, но установих, че няма да ми излезе по-евтино и е по-добре да си взема до 18кг, то детето ще бъде толкова на 4-5години и тогава ще си купя от онези повдигащите седалки за има няма 50лв. А пък и тези столчета  0-36кг обикновено нямат позиции на облегалката. Та мисля да се огранича с нещо до 100лв, че няма парчки, само да е по-удобно на детето, пък за по-натам ще видим.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Диди, мерси за темичката. Hug

Ние походихме, походихме и като се появи един черен облак,на бегом се прибрахме. Поне успях да си напазаря стабилно от Пикадили. Привечер пак ще излезем както винаги.

Аз възглавнички в леглото не ползвам.Наистина ми се струва опасно. Повдигнала съм матрака там на някакви си градуси и това е достатъчно.Бих махнала и одеялото, защото имам няколко чувалчета, обаче мойто диване като го пъхна в чувал и го хваща секрета и почва да се мятка и пищи.

Още нещо щях да пиша, ама изветря нейде. Айде като се сетя, пак ще пиша. Сега отиваме да ядем телешко със зеленчуци. Сутринта ядохме млечна попара и АМ.

Неди, ти как приготвяш бисквитите? С АМ ли? Колко бисквити слагаш и колко АМ?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 723
Примъъъъъъъъъъък Hug

Диди   bouquet

Пукси да мила с АМ ги правя и се получава една вълшебно вкусна каша Laughing
На 120АМ- бисквити колкото поеме ,за да стане каша ,а не течно Peace

Охооо Невидимче де одиш бърже дказвай Hug

Боже Мими направо се оцъклих като прочетох края на историята Shocked
Милия толкова е бил уморен Hug

# 4
  • Мнения: 85
Ей, сладурки здравейте!!!  bouquetЛеле, колко сте изписали, едвам ще смогна да ви изчета LaughingМинавам да ви поздравя пък после ще чета Blush
Диди, мерси за темичката, ама как мама мечтае за море JoyЕй, моряшките мами как ви завиждам че си живуркате на морето Laughing Един ден си мечтая да имам къща на морето, ех мечтиииииииии Laughing
За столчетата за кола и аз много умувам какъв да взема, но право да си кажа още не съм гледала. EmbarassedТези дни трябва и това да свърша.
Мими, и нашия момък пред ядене избира сън #Crazy, винаги при това Joy
За възглавничките и аз съм против, то май напоследък след 2 часа малчо все при нас си спинка Joy
Да не забравя да ви питам вашите сладурчета колко изяждат от кашата, цялото количество ли, което е обозначено на опаковката-180мл. АМ плюс 6,7 лъжици?На мен много ми се вижда newsm78
Целувки!  love001

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Мими, Преслава също често плаче, когато и се спи, ама и малко по-специфичен плача и вече го разпознавам. Глупава работа, като и се спи да спи, пък тя ревтуни  Laughing

# 6
  • Мнения: 567
Алекс също плаче когато й се спинка, но си хапва и заспива.

# 7
  • Мнения: 3 484
Нашата това количество каша не го изяжда- при мен излиза около 150 мл, не гледам колко грама е.

Днес дадох банан на ренде - рева за още newsm78 Дано не й стане нещо така суров, ама попрочетох и се реших

# 8
  • Мнения: 149
При нас имаше няколко вечери когато дъщеря ми ревеше за сън, дори беше отказала мляко. Първия път беше ред за вечеря и се учудих, че не иска да яде любимия си десерт с извара, после пробвах и с мляко, но и това отказа. Взех я да седне в краката ми и така директно заспа. Ама аз откъде да знам, че толкова много й се е спяло на дребната.

Това е нашето кошче: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=310661&pid=11987392
Така като я сложа на фотьола спестявам пари за столче за хранене, поне временно докато застане стабилно на кръста си, защото сега много пада (най-вече настрани).

Предния месец й бях дала намачкан банан, много го хареса и нямаше проблем.

# 9
  • Мнения: 99
хора, Спас изгоря от температура, в4ера нямаше цял ден, но днеска пак я вдигна- сутринта даже му беше 39 ама май беше яко затоплен от спането и одялото, сега е с 37.7 някъде...

възможно ли е от зъби да се вдига такава температура???знам 4е докато им никнат зъбите имунитета им пада, но чак пак толкоз...

не иска и да яде, това за него е нещо ново...

 Cry

# 10
  • Мнения: 3 453
  Запис на бързо, че няма да мога сега да чета.Днес пак не съм се спряла.

   Само мернах, че Невидимата си има голяма панта! Laughing Нека, нека да е все така детето Peace

 
   Айде до после. Hug

# 11
  • Мнения: 132
За възглавничката тя е цялата на дупки няма начин да не попадне на нея  Laughing
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=577
Деа не спи по коре а и да спеше избщо не ме притеснява  Peace
хора, Спас изгоря от температура, в4ера нямаше цял ден, но днеска пак я вдигна- сутринта даже му беше 39 ама май беше яко затоплен от спането и одялото, сега е с 37.7 някъде...

възможно ли е от зъби да се вдига такава температура???знам 4е докато им никнат зъбите имунитета им пада, но чак пак толкоз...

не иска и да яде, това за него е нещо ново...

 Cry
По принцип казват че със зъби се вдига до 38.5 най много но на мен Дени ми е вдигал 40 така че всичко е възможно

# 12
  • Мнения: 3 484
Вики, и аз познавам майки ,чиито деца са вдигали по-висока температура от зъби.

има ли други симптоми? Леко запушен нос, обрив по дупето, кашличка или сополчета, повече газове или къркорене на червата? 
Не давай Панадол!!!!!!!!!!!!!! ако температурата е под38.5. Така подтискаш температурата, която е вдигната,за да се бори човечето с евентуална зараза!!!  Всеки нормален лекар ще ти го каже. Разбира се, ако не е зъби. Много често се случва да не са зъби, но понеже малките вдигат много бързо и много висока температура, често успяват да се преборят с инфекциите по-лесно и от нас. Не мислете, че като са малки, са толкова слаби Peace  Ако звъннеш сега на лекаря, вероятно ще ти каже да дадеш панадол, за да си спокойна , а и да не му нарушаваш на него(нея) спокойствието Twisted Evil 
Влез с някоя търсачка - защо да не сваляме бързо температурата.

http://www.leeneeann.info/blog/?p=991   Моля те, прочети внимателно тази статия

# 13
# 14
  • Мнения: 149
Аз като съм била малка са ми давали какво ли не, а сега нищо не пия, освен ако не е много сериозно положението. Мъжа ми все ме кара като ме боли главата да пия хапче, но аз категорично отказвам и просто поспивам ако мога, после всичко е наред. За температура ям нещо с витамини, също така супички. На дъщеря ми бих давала лекарства по предписание, но също няма да прекалявам с химията. И наистина изобщо не са толкова слаби колкото изглеждат.

Преди малко Денито ми отказа да си доизяде пюрето и затвори оченца, цял ден не можа да заспи и сега може да понавакса.

Общи условия

Активация на акаунт