С какво ви дразнят свекървите- 69

  • 64 412
  • 755
  •   1
Отговори
# 1
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Самоцитирам се

Зои, дори и така да е, има хора, които НЕ обичат друг да им върши нещата. И аз съм така. Знам всяко едно нещо в дома ми къде е, и не желая някой да дойде и да го размести както на него му е кеф. Свекърва ми искаше да идва да ми мие прозорците, ама аз не исках. Сто пъти ме попита кога да дойде, сто пъти казах, че няма нужда. Знам, жената иска да помогне, да-всичко е добронамерено, но аз си имам метод на миене, харесва си ми така и се изприщвам от мисълта да я гледам как ми виси от прозорците.
Накрая се примири, че няма да ги мие тя.
Мисълта ми е-ако Мушморонка прецени, че има нужда ит помощ-ще я поиска. Но, натрапването на такава е дразнещо.

# 2
  • Мнения: 2 309
Е аз не говорех в 9-тия месец да се местя, а предишните! Сега така или иначе все още търсиме тази игла в купа сено, но като я намерим пак аз искам да си редя къщата! При местеното ни от острова тук, трябваше да тропна с крак че в чистите шкафове, не искам да слагам предмети и прибори, които са прашни и мръсни сами и само да не са по кутиите, за да трябва после наново да чистя както шкафове, така и всичко, което е влязло в тях! На мнение съм, че всяка домакиня си има свой метод за поддръжка/подреждане на къщата! Функционално има различно мнение за всяка една от нас, дори и да си приличат знаенията на думата! На мен лично не ми пречи да седя малко повече в бъркотията, от колкото всичко да е "прибрано" на пръв поглед и да не знам кое къде ми е! Единствената помощ, от която имам нужда при едно местене от едно място на друго е при местенето на мебелите и то не от жени, а от 5-6 силни мъже, които ще могат да ми вдигнат бюфетите! Другото си е моя работа! Пък и дори сега в 9-тия месец пак аз сама си правех основно почистване на къщата! Единственото, с което не се занимавах бе пердетата, но за тях чакам мъжът ми да се прибере! Докато ни нямаше свекърва ми бе ходила в нас (оставих й ключ в случай че нещо се случи да има някой достъп) и тя ходила на следващия ден след като тръгнахме на почивка да маха прахта и после звъня да казва, как цялата къща сега е почистена и подредена... не че не беше преди да тръгна, ама на- да се покаже! Истината обаче е че е ходила да отваря шкафове и да гледа кое къде, какво и да си вре носа там където не й е работата! Сега с мъжа ми чакаме да изкоментира нещо, и да й кажем, че знаем че се е ровила там където не й е работата!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Едно е някой да ти помага с преместването /и на нас ни помогнаха разни познати/, но някой друг да ми определя къде да ми стоят мебелите и вещите  Stop   
Винаги има начин човек да се организира ако не иска чужди /и досадни/ хора на главата си. Доколкото си спомням свекървата, сестрата и зълвата на Zoi са досадни и нахални като конски мухи. Аз не бих си причинила в цялата навалица по преместването да ми се буткат разни нахални всезнайки, които да се държат в къщата ми все едно е тяхна, ама всеки си претегля плюсовете и минусите.

# 4
  • Мнения: 4 292
Тарталета, мерси за новата тема!
Разбира се, че е дразнещо вмешателството, не го отричам, но бременна или с новородено да местиш багаж, да чистиш и подреждаш, си е сериозно предизвикателство. Ако има кой да помогне си е добре дошло.
 Аз нямаше да се справя, едва вървях, не спях, а имах и малкия. Месеше се свекърва ми, даваше акъли, ако помните и пердетата ми беше измислила, но пропуснах покрай ушите си. Нещата си ги подредих аз, чистене, носене, че и боядисване тя и Мм, даже съм й благодарна, не беше длъжна да го прави.
 

# 5
  • Мнения: 1 463
Никой никога не ми се е месил и си е навирал носа в жилището ми. Явно, си е доста неприятно.
И е проява на незадоволено любопитство и желание за контрол върху живота на другите.

# 6
  • Мнения: 4 292
Джулке, когато се местиш по принуда, защото си се наводнил. С огромен корем, спала 2-3 часа, болна със зверска кашлица и болно дете, а също и с наближаваща дата за секцио, няма да ти е много до това кой колко е нахален.
Сега бих си свършила всичко сама само да има кой да ми гледа децата, но тогава не можех.

# 7
  • Мнения: 2 309
Зои, рабирам те! Но разликата е, че ти си искала тази помощ (като изключим пердета и разни други), докато аз не я търся!

# 8
  • Мнения: 4 292
Ти си знаеш, ама това ти казвам, давай парцала да чисти, мие и бърше, да си го спестиш, а ти си подреждах после. Браво никой няма да ти каже.

# 9
  • Мнения: 2 309
Нали това казвам- аз "браво" не търся от никой, без значение дали има желание някой да ми го каже! А пък нейното чистене- не благодаря! Кучетата ми се справят по добре от нея! Колкото и да не ми харесва чистенето, предпочитам аз сама да си го върша, от колкото да ми се мотка в краката и накрая да осъмвам с такова бърсане на прах и миене на прозорци! Ако целта е да си развъждам мравки и хлебарки- мога и без чужда помощ!

# 10
  • Мнения: 1 350
Трябва да ви пусна снимков материал след първото готвене на свеки в кухнята ми.  Беше потресаваща гледка.

# 11
  • Мнения: 4 292
Много сте безкъсметни хем нахални, хем некадърни вашите свекърви Simple Smile Моята поне да чистене и готвене, много умее.

# 12
  • Мнения: 2 309
Зои, току-що малкия намери един косъм в яденето си! Вярно, готви вкусно, но с такива "екстри" то просто ти се отщява да опиташ даже! Да не говорим ако яденето е съпроводено с посещение в спешното заради натравяне, от развалени продукти, просто защото е било евтино! Но аз не го приемам това като липса на късмет, а по-скоро една хубава причина да сме си независими и защо не трябва маминка да ни се бърка в дома било то за едната манджа или в коя поза да правим секс! Аз често я съжалявам тази жена, защото всичко е театър, но като паднат завесите- тя си е сама и собственият й син й говори с ирония, която тя не разбира! Но то за да си неук и неграмотен не ти е виновно ЕГН-то или възпитанието, а липсата на желание! Така и със всички описани свекърва- няма желание за разбирателство! Колкото и да се блъскаме и компромиси да правим- резултата ще си е един и същ!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Цяла тема изтървах и честно казано, едва ли ще имам време да се връщам да чета... За непоисканата помощ няма да се изказвам, че по нашия "казус" се изписа тема и половина мисля... Обясняваха ми тогава, че хормоните ми бушували, че съм щяла да видя като дойде бебето как друга песен ще запея... ми, не знам... Почти осем месеца минаха и аз продължавам да "не виждам" нищо и да се моля посещенията на свеки да са по-кратки, че все пак с едно дете се справям - моето. Ама това на свекървата и самата свекърва ми идват доста в повече... И ако детето на свекървата за осем години някак си разбра, че няма да му минат някои номера, то свекървата колкото повече остарява, толкова повече се изумява и пробва до къде може да стигне...

# 14
  • Мнения: X
Оф! Не мога да разбера от какъв зор свекървите се натискат да домакинстват и в дома на сина и снахата. Не ми стига домакинстването у дома, че да седна да го правя в още един дом. Да, бе, да! Ей сега! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт