Ebay - 87

  • 41 535
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 20, 22, 23, 24, 25 , 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 , 35, 36, 37 ,38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,64,65,66,67, 68; 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75,76,77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86

ВНИМАНИЕ!!! В ибей не се пазарува като в другите онлайн магазини! Кликване на Buy it now е равнозначно на сключване на договор, с който се задължавате да купите и ПЛАТИТЕ стоката!

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:
  1. Ако на Postage пише Free, доставката безплатна ли е?  Да!
  2. Над каква сума пратка отива на митница в UK?  Над £15 се дължи ДДС, над £135 - мито.
  3. Какво значи Collection in Person/Pick Up и какво да правя сега?  Означава, че купувачът трябва да си вземе стоката директно от продавача. В тези случаи си намираме куриер, който да осъществи взимането вместо нас.
  4. Платих си стоката, но продавачът все още не я е отбелязал като изпратена.  Продавачът не
е длъжен да отбележи, както и да отговаря дали е пратена и кога.
  5. Поръчах нещо с безплатна доставка, къде му е тракинг номер?  Безплатните и евтините доставки нямат проследяване.
  6. В ибей ли да отворя кейс или диспут в Пейпал?  На едно от двете места.
  7. Имам рефънд, но не виждам парите, кога ще дойдат?  До 3-5 работни дни ще са видими, от ПП също го казват в уведомителния мейл за върнати пари.
  8. Спечелих нещо в немския ибей, продавачът иска банков превод, какво да правя?  Германците предпочитат този начин, с цел избягване таксите на ПП, при тях междубанковите преводи са без пари, но един международен от БГ дотам може да струва ПОНЕ 10 евро (проверете си в банката). Четете, оглеждайте и си правете сметка дали ви изнася ПРЕДИ да играете на търга.


Регистрация в PayPal – стъпка по стъпка
Пейпал - помощ!
Онлайн пазаруване с кредитни и дебитни карти
Как да търсим най-ефективно в eBay
Често използвани съкращения в eBay
Как се пуска диспут
Dispute/Claim при проблеми
Кога не се дължи ДДС и мито за внос дадена стока
Митнически режим при онлайн пазаруване от чужбина
Митници и куриерски услуги
Получаване и изпращане на пари
Postage and Packaging policy update
Отказ от наддаване
Искам да продавам в eBay
Snipe Sites - Какво е Snipe?


Пощенски тарифи и разходи
Английски пощи;  USPS;  DHL.de;  БГ пощи
Кой куриер ще даде по-ниска цена за доставка при pick-up - Ако искате да купите нещо от Ибей, което е обявено само за "pick-up" в сайта пускате търг "кой куриер ще ви даде по-ниска цена". Куриерските компании залагат и бидовете намаляват надолу. Бид-ът представлява цената за вземане на стоката от дома на продавача и доставяне до избрания от вас адрес. За пускането на такъв търг не се заплаща нищо. Само, ако искате обявата да е оградена в цвят, за да е "по-видима", се заплаща.
  Карта за търсене на адрес

Проследяване на пратка в Royal Mail, изпратена от България (стъпка по стъпка)
Проследяване на пратки


Онлайн пазаруване с посредник
Онлайн пазаруване с посредници: Англия


Универсален калкулатор за пресмятане на номер за:
  Дамски и мъжки обувки и дрехи
   International Bra and Dress Size Conversion


Таблици
детски дрехи;  детски обувки

дамски дрехи;  дамски обувки

мъжки дрехи;  мъжки обувки

обувки;  спортни марки обувки;   adidas - дрехи и обувки ;  чорапи  и  шапки

         


Полезно
Преводач 1     Преводач 2

 

”Трикове” за успешно и евтино Online пазаруване – shopbot, cashback

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 19:17 от Aia'

# 1
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Aia, може ли да добавиш в новата тема на 1стр. линк и обяснение за тези 20% отстъпка на дрехи и обувки при нов акаунт, че напоследък се пита за него на всяка втора страница, а всеки нов потребител мисля че чете 1стр. Благодаря предварително.

Поправям се, обърках темата наместо в амазонската

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 00:47 от ronicat

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Aia, може ли да добавиш в новата тема на 1стр. линк и обяснение за тези 20% отстъпка на дрехи и обувки при нов акаунт, че напоследък се пита за него на всяка втора страница, а всеки нов потребител мисля че чете 1стр. Благодаря предварително.
ама това е в амазон  Laughing

# 3
# 4
  • Мнения: 49
Имате ли проблем с пейпал - не ми отваря сайта им и не мога да платя. Пробвах през мозила и експлолер.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Имате ли проблем с пейпал - не ми отваря сайта им и не мога да платя. Пробвах през мозила и експлолер.

При мен няма проблем..

# 6
  • Мнения: 5 790
Имате ли проблем с пейпал - не ми отваря сайта им и не мога да платя. Пробвах през мозила и експлолер.

При мен няма проблем..

И при мен работи.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
И аз в новата тема с надеждата скоро да се разрешат 2-та ми проблема положително  Praynig Praynig Praynig
Толкова дълго време ще ми държат влага тези 2 случая, че изгубих всякакво желание за ибейско пазарене  Tired

# 8
  • Мнения: 167
Ще пусна диспут, защото описанието и снимките не отговарят. Моделът може да мине и за унисекс, ами да го е написал, не да ги обявява за дамски.
Тази марка винаги пише US номера. Абсолютно мъжки модел е, съдя по номерацията.
Благодаря, дами. Grinning

# 9
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз тук, защото крайно време е да се образовам в пазаруването и от тук. Толкова неща изпускам.
Ще имам доста въпроси предполагам, за което предварително се извинявам.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ая, благодаря   bouquetза темата!

Аз вече съм на лятна вълна. Grinning Получих два чифта чепици и рокля, сега чакам още три чифта сандали. Как ще ги легализирам пред съпружеското тяло направо не знам.  Mr. Green За сега отлежават в гардероба и докато им дойде сезона ще ги представя малко по малко. Laughing
Запалих се и по корейските ББ-та, та сега ровя основно там.

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 62
Aia' и от мен  bouquet

Мария, и аз съм вече на лятно, а с половинката отдавна сме сключили примирие - аз не се мешам за рибарските му такъми, той за пазарските ми. Така де - аз му икономисвам доста пари Mr. Green, периодично го разхождам из близките молове за да си свери часовника относно цените на тачените от моето семейство марки, а не на последно място пазарувам и за него  Joy
Ето и първите летни
http://www.ebay.co.uk/itm/281060266445?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … p3984.m1439.l2649
http://www.ebay.co.uk/itm/121062906911?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … p3984.m1439.l2649

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Моят мъж невър не се е интерсувал какво си купувам, на високосна година пита "Това ново ли е"  Mr. Green

Искам и аз сандалки, почвам да копам ..

# 13
  • София
  • Мнения: 436
Привет! Аз с едно питане... тръгнах да купувам един артикул, който беше с Buy it now Make offer. Когато оферирах автоматично не ми разреши, направих още два опитата, при което отново ми беше автоматично отхвърлена офертата от търговеца. След това ми излезна надпис, че съм си изхарчила лимита за оферти и сега мога само директно да го купя. Знаете ли докога ще важи забраната за оферти или тя ще си остане по принцип?  Thinking

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Привет! Аз с едно питане... тръгнах да купувам един артикул, който беше с Buy it now Make offer. Когато оферирах автоматично не ми разреши, направих още два опитата, при което отново ми беше автоматично отхвърлена офертата от търговеца. След това ми излезна надпис, че съм си изхарчила лимита за оферти и сега мога само директно да го купя. Знаете ли докога ще важи забраната за оферти или тя ще си остане по принцип?  Thinking

По този артикул повече нямаш право на оферти.

Общи условия

Активация на акаунт