Отговори
  • Мнения: 3 371





АВТОР НА КОЛАЖА tuparowa







АВТОР НА КОЛАЖА sinq laguna






Продукция: Kanal D (Tьrkiye 2008/2010)
Римейк на сериала на TRT от 1975г. "Aşk-ı memnu"
По eдноименния роман на Халит Зия
Серии в оригинал 79


























АНОНС :



Динамичният сюжет, модерната визия и успешният подбор на актьорите нареждат поредицата сред най-гледаните програми в държавите, в които се излъчва. Звездата от "Перла" и "Двама завинаги" и любимец на българските зрителки Къванч Татлъту се завръща в ефира в тази съвременна история за невъзможната любов и раздялата.

Изпепеляващата любов на Бехлюл (Къванч Татлъту) и Бихтер (Берен Саат) е на път да разруши вековни семейни традиции. Бихтер е красива млада жена, която се опитва да преодолее загубата на баща си, като отстоява ценностите си. Тя е изправена пред безскрупулната си майка в условията на едно рухнало семейство. Чувството, че остава неразбрана от най-близките си може би е на път да бъде преодоляно, когато среща Аднан Зиягил (Селчук Йонтем), в когото припознава сродна душа. Аднан е от буржоазно семейство, богат вдовец с 2 деца - тийнейджърката Нихал и малкия Бюлент. Бихтер свързва живота си с него, въпреки несъгласието на майка си и въпреки голямата разлика във възрастта. Тя чувства, че най-после е намерила спокойствие и разбиране..., докато животът не й поднася драматичен обрат.

Точно когато мисли, че е намерила покой, Бихтер среща Бехлюл – племенник на Аднан. Любовта между двамата млади пламва веднага. Ще бъдат ли достатъчно силни, за да отстояват любовта си? Ще се откажат ли от уредения си живот? Ще преосмислят ли ценностите си? Как една любов може да преобърне живота на цели семейства? Отговорите зрителите ще научат от хитовият  сериал "Забраненият плод по Диема Фемили от 11.07.2014 г. в 21.30 ч.












В главните роли:

Kıvanç Tatlıtuğ


Татлъту е роден на 27 октомври 1983 г. в Адана, Турция. Той е най-малкото от петте деца в семейството. Когато семейството му се премества в Истанбул за лечение на баща му, той започва да тренира баскетбол,но претърпява травма и спира да се занимава със спорт . Майка му изпраща негови снимки на известна агенция и това дава начало на кариерата му като фотомодел. Баща му не е съгласен с това и иска синът му да стане актьор.  През октомври 2002 г. е избран за най-добър модел на планетата на конкурс, проведен на Хавайските острови. Като актьор става известен с ролята на Мехмет в сериала „Перла“. В България е познат също и от сериалите „Двама завинаги“ и „Забраненият плод“.



Филмография

 2005-2007 Перла - Мехмет Шадоулу


2007 Amerikalılar Karadeniz'de 2



2007-2008 Двама завинаги - Халил Туулу





2008-2010 Забраненият плод - Бехлюл Хазнедар



2010   "Grease" musical


2010 Играта на играчките 3




2010 Езел - Секиз



2011 Север-юг - Кузей


2013 “Сънят на пеперудите “ - Музафер


2014  Курт Сеит и Шура - Сеит Еминов











Берен Саат


Берен Саат е родена на 24 февруари 1984 г. в Анкара .В младежките си години получава първата си роля в училищен мюзикъл, а преди това посещава уроци по латино танци. В Анкара   завършва един от най-престижните турски колежи , в който образованието е изцяло на английски.Кариерата й започва през 2004г. Приятелят й Ефе я подтиква да се яви на телевизионното състезание „Звездите на Турция“, в което Берен получава втора награда .По време на конкурса е забелязана от продуцентката Томрис Джиритлиоглу, дала шанс на много от новоизгрелите турски телевизионни звезди.
През 2004г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни“. Известността  я спохожда две години по-късно в сериала „Спомни си, любимa“, както и в „Щастливи заедно” . Истинска слава й носят ролите й на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” , като и за двете тя получава награда за най-добра  турска актриса „Златна Пеперуда”. Последната й сериална роля е тази на Ямур в турската версия на сериала” Отмъщението”




Филмография

2004 - Aşkımızda Ölüm Var - Нермин


2005-2006  Aska Surgun “Щастливи заедно“ - Зилян Шахвар Азизоолу


2006-2008  Hatırla Sevgili  “Спомни си любима“- Ясемин Юнсал



2008-2010  Ask-i Memnu “Забраненият плод“ - Бихтер Йореолу Зиягил



2010-2012  Fatamgulun Sucu Ne? “Каква е вината на Фатмагюл“ - Фатмагюл Кетенджи Ългаз




2013-2014  Intikam “Отмъщението“ - Ямур Йозден/Дерин Челик




Игрални филми

2009  Güz Sancısı “Мъките на есента“ - Елена



2009- Gecenin Kanatları “Крилете на нощта“- Гедже



2012 - Rhino Season “Сезонът на носорозите“- Бусе


2013-Benim dunyam “Моят свят“ –Ела




Значение на някои имена :


Bihter - много добра
Behlьl - усмихващ се често
Nihal -   романтично настроена, весела
Andan - як, здрав
Firdevs - една от райските градини (мисля, че беше шестата)

 






АВТОР НА КОЛАЖА tuparowa




















Старите Теми:



   
      




   





ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИЧКИ !





Приятни минути в темата      








Линкове за гледане на сериала :





Връзки за преведените епизоди :








Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 23:46 от gospojata

# 1
  • София
  • Мнения: 2 992
Хайде да се запиша първа!  

Госпожата  

# 2
  • Мнения: 25
И аз да се запиша : )

# 3
  • Мнения: 21 201
Госпожата.
Сериите на КСШ във Viki и във VBOX не са активни.

# 4
  • Мнения: 432
Госпожата,  Heart Eyes благодаря за новата тема!   bouquet Благодаря, че винаги се стараеш да ни е уютно и спокойно!  smile3525  love001 smile3525

Влюбения Бехлюл/Къванч е най-красивата гледка по което и да е време на денонощието!


Ето го и незабравимия поглед!

# 5
  • Мнения: 18 610
Госпожата Heart Eyes благодаря за новата тема, страхотна е newsm51

Това е моя подарък за нея Wink Heart Eyes(малко се повтарят с тези на Краличката Heart Eyes)

















# 6
  • Мнения: 3 371
Добре дошли, дружки !  Heart Eyes Hug Heart Eyes
Имаме си армаган - трейлър за 14 епизод !  ooooh!



Зари,  newsm51  love001 newsm51

# 7
  • Мнения: 11 984


Да минем с Къванч в новата тема, че в старата ги надрънкахме едни ooooh! ooooh! ooooh!

Турските дизита и аз
Скрит текст:
Малко е трудно за комшиите да разберат сериала, то не е ли мелодрама , патаклами из сокаците и нещо от рода на три реда сълзи и два сополи не им го хвали... ще те взема, ама не те искам...няма да те взема, защото те искам, но ти не знаеш...тряс-бум... пистолета засече... идвам, но не сега... колкото по късно дойда толкова по ще ме обичаш... лъжиш ме, ао аз ти вярвам ти ако искаш ми вярвай... целувка и бам в кревата обезателно с чорапи, спортен екип и ефирна нощница за ханъмата за която си се венчал, но тя още ти прави чалъми...и бебето готово / как става, въпрос на фантазия и задълбочени познания в областта на анатомията и възпроизводството на човешкия индивид... после в някой си сезон се появява сестрата на лелята на третата братовчедка на майката на вуйната на бащата, която тайно е била влюбена в главния герой, но той го научава в последствие и си представя колко щастлив би бил с нея, гледайки жално благоверната си половинка хъркаща нежно до него ... междувременно главното действащо лице е гърмяно и бито няколко пъти / средно през 2 епизода/, катастрофирал е н- пъти и о, чудо благодарение на медицината / тяхната родна/ не нашата/, той е жив и по-здрав от всякога...лежал е в затвора невинен видиш ли, погребал е някой близък защото е страдал за пропиления живот на детето си... жена му бяга няколко пъти и пак се връща / защото май не може да умери  пътя към дома или и е хубаво да е страдалка в името на любовта/... има пари-няма пари и накрая холдинга / обезателно/ е проспериращ, лошите са платили с живота си / обикновено/ за грешките и правото да обичаш истински ... края е щастлив, отворен или лош в зависимост от настроението на сценаристките, които май са все едни и същи...

Джанъм,  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 6 287
Госпожата  Heart Eyes  Hug  благодаря за темата!   bouquet

# 9
  • Мнения: 18 546
Госпожата  Heart Eyes Hug Heart Eyes благодаря!
Славенке  Heart Eyes утрепа ме мило ... хилила съм се с глас, уникална кръпка си !   love001
Терзи   bouquet
я да я сложа и в тази тема

# 10
  • Мнения: 11 984
Каванч нов мотор ли има newsm78, ако знаете как гледах из истабулските сокаци да срещна него или поне двойник, ама йок само местни субекти, които не са по моя вкус  и не само заради тъмното оперение по лицето ,ами има една дума наречена манталитет....
КРАЛИЦЕ, Party

# 11
  • Мнения: 3 371
Ееех, Славенке Heart Eyes, толкова ми липсваше, джанъм беним !  newsm51  love001 newsm51

Толкова точно си описала вкусовете и предпочитанията на драгия турски зрител, че направо си му направила дисекция !  Hug
Притеснявам се само, да не би двете цинцифуции да вкарат подобни “хорор“ елементи и в нашето филмче, за да се харесат и да гонят рейтинг !  ooooh!

И кво сега ?! Башак, горката , със сезал ли са я вързали за наш манИкен? Joy Joy Joy Joy



Приятно гледане, стринки !  Wink Heart Eyes Hug



# 12
  • Мнения: 9
Здравейте, прекрасни  Hug


Да кажа и за Къванч - винаги съм твърдяла, че умението му да се превъплъщава в героите си, е уникално и неповторимо ! Затова и никога не търся аналог с предишните му образи - той живее ролите си и всеки път, когато го гледам, съпреживявам неговите емоции - на Мехмет, на Бехлюл, на Халил, на Секиз, на Кузей, на Сеит, на Музафер !



На мен дори ми е невъзможно да сравнявам образите му.. във всеки сериал имам чувството, че играе различен човек.
Нак-вероятно аз си втълпявам, но когато го снимат извън сериалите ми се струва, че не виждам Киво, а всеки един от образите му.. Докато гледах Кузей, даже ми се струваше, че истинският Къванч е агресивен и често налита на бой. А сега виждам Сеит във всяка нова снимка. Дори като го видя с приятелката му, се чудя, кое е това момиче.. къде е Шура?
Подкрепям напълно, че живее ролите си и се концентрира напълно върху образа си..

И аз благодаря за новия фрагман  Hug Още по-нетърпелива съм за началото на сезона  Hug
Спокойна и приятна вечер, дами  Hug  Peace

# 13
  • Мнения: 8 417
Госпожата,  Hug Heart Eyes благодаря за новата тема.    bouquet

Славенка,  Hug добре си ги наредила, ама на моменти и на К/Г ми бие сюжетът. Wink Mr. Green

# 14
  • Мнения: 21 201
Вале видях, че има разлика между двата превода и затова написах, че съм го превела от английски.

Общи условия

Активация на акаунт