С какво ви дразнят свекървите- 70

  • 78 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 439
Пожелавам новата тема да се изпише с темпото, с което пожарникарите отишли да гасят данъчното. newsm44

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря за новата тема  bouquet
Браво на талантливата Боряна!

Последна редакция: нд, 25 сеп 2016, 22:52 от miss july

# 3
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Записче, да ви следя. Mr. Green
Моята пък звънна, точно кагато се бяхме натръшкали за следобеден сън. Тюх. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 39 339
Бояна, хубава поезия. Прочетох 2-3 куплета. Оставих си го цялото за утре с чайчето. Да му се израдвам, да помисля малко.....
Много мъка има в теб! Tired
Редактирам се.
Прочетох ги сега. Поздравявам те.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2016, 21:23 от mariat

# 5
  • Мнения: 1 463
Боряна, поздравления за стиховете!
Талантлива си и си нежна душа!

# 6
  • Мнения: 2 190
Бор_яна, поздравления и от мене. Наистина си нежна душа.  bouquet
И това обяснява голяма част от страховете ти... и като снаха, и като свекърва.

# 7
  • Мнения: 18 549
Ами,благодаря ви,нямаше да го сложа това,ако не се бях леко засегнала,че  нищо не ми се разбира като пиша. Ръкописно съм нормална ,явно с клавиатурата имам проблем ,даже не знам всички знаци къде са,в смисъл пиша с българска и  разни скоби премятам на другата да намеря  и не ми се учи даже.И пиша все едно говоря,то и си е така тук.
Първата работа на мъжа ми бе да ме опитоми,не съм го осъзнавала до сега,че което е правил е психически тормоз според сегашните норми,то стокхолмски синдром си има.
А за сина си съм доволна да се справя,щото много висят на главите на родителите си за издръжка,че и бабите си обират с пенсиите.Правила съм за тях което МИСЛИХ за доброто,може и да не е и да съм пропуснала нещо.Защото няма какво да дам вече,глуха съм  почти напълно,та и от самото начало имах проблеми и  въпреки тях живях като нормален човек и  работих.Избивала съм на работа да пазя достойнство и ми е  е кеф като не ме подминава никой,с когото работих ,спират и  питат как съм  и  то  сами,не насила и проформа.Да си инвалид и  да си достоен човек си е трудно в повече и съм се справила.В къщи винаги на последно място, но така е  станало,направих каквото можах с живота си.В следващия  може да се справя по-добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 489
Благодаря за темата.
Моята пък покани синчето си да ѝ помага за някакви работи за 3 - 4 дни. Доста далече живеят, а разходите не ги смята. Също така, че синчето ѝ не работи от месеци не я кара да се запита - тези хора имат ли пари, от къде, кой ще плати гориво и изобщо - имат ли пари за такова? Единственият коментар беше - знам, че е свързано с разходи, ама какво да направя.
Детето е с гъгнещ нос. Очаквам и от градинката да ми се обадят да я прибера (естествено се надявам да се размине с боледуване), но ако се случи, таткото няма да го има, трябва или да отсъствам от работа, или да извикам гледачка. Ама предвид сегашното ни финансово състояние, не ми се дават пари за гледачка  Tired
Яд ме е, че не е спешна работа и може да си намери помощ от другаде, или пък поне през почивните дни да я свършат, ама не. Сега през седмицата трябвало.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 571
Благодаря за темата.
Моята пък покани синчето си да ѝ помага за някакви работи за 3 - 4 дни. Доста далече живеят, а разходите не ги смята. Също така, че синчето ѝ не работи от месеци не я кара да се запита - тези хора имат ли пари, от къде, кой ще плати гориво и изобщо - имат ли пари за такова? Единственият коментар беше - знам, че е свързано с разходи, ама какво да направя.
Детето е с гъгнещ нос. Очаквам и от градинката да ми се обадят да я прибера (естествено се надявам да се размине с боледуване), но ако се случи, таткото няма да го има, трябва или да отсъствам от работа, или да извикам гледачка. Ама предвид сегашното ни финансово състояние, не ми се дават пари за гледачка  Tired
Яд ме е, че не е спешна работа и може да си намери помощ от другаде, или пък поне през почивните дни да я свършат, ама не. Сега през седмицата трябвало.
Подчертаното трябва да бъде съобразено от теб и от другия родител. Ако той не го е направил, вината за това е изцяло негова. Детинско е мама да бъде отговорна за решенията на зрял мъж.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 11:15 от milenaka

# 10
  • София
  • Мнения: 11 489
То така, ама се е случвало да им отказва друг път, па като се започне с вдигане на кръвно, виене на свят - болна ляга.
И да - в момента не се е съобразил с мен. Разбраха се с маминка и ми съобщи, че тръгва еди кога си.
И какво пък толкова - стотина лева за гориво. Все ще ги покрия от следващата заплата.
Дотегнали са ми вече  Tired
И не, вече се убеждавам, че не са негови решенията. По един или друг начин винаги става на нейното. Като винаги намесва здравето.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 571
Да е казал "Не". Той е взел грешното решение, не свекърва ти. А ти му предложИ да си намери пари за горивото.

# 12
  • Мнения: 2 850
Здравейте в новата тема.
Боряна, много ми хареса второто стихотворение. Имаш по-различен стил на изразяване, когато пишеш в темите. Не е нужно да се обясняваш, това си е твоят стил Peace
Когато се получи като в гореописаната ситуация, аз ще се ядосам еднакво на майката и на сина. Не нея, че манипулира долно и не се съобразява с липсата на средства, на него - че й се връзва и я поставя на първо място. Да, да, майка му е и прочие. Нямаш пари за път, детето е болно, поставяш жена си в кофти положение в работата. Изобщо не трябва да ходиш. Ама майка ти ще легне болна, ако не отидеш, когато на нея й е удобно. Актриса и марионетка - ужасно дразнеща комбинация.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 489
Така е, но нали казвам, че като каже НЕ, тя се разболява.
За горивото, ще му предложа  Laughing. Макар че пак аз ще ги връщам тези пари. Не обичам да задлъжняваме към когото и да било - негови или мои приятели. Роднините му не му помагат в такива ситуации. Иначе с радост бих го оставила сам да се оправя със заемите си към тях.

Svetlina*, да, и на двамата съм ядосана.
Както и да е, то е ясно, че ще отиде, но предпочитам да е събота и неделя, когато ще мога да си гледам детето.

# 14
  • Мнения: 22 036
Боряна не е неграмотна в никакъв случай. Просто пише различно. Признавам, че в началото ми беше трудно, но постепенно свикнах да я чета и разбирам. Хората се изразяват по различен начин и понякога не се разбираме.

Общи условия

Активация на акаунт