С какво ви дразнят свекървите – 72

  • 84 452
  • 860
  •   1
Отговори
# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз чак сега прочетох края на предната тема.
По "казуса" на B.D.O ще споделя, че напълно я разбирам. Разбирам загубата й, разбирам нежеланието й за празник и желанието й просто да има партньор в живота си! Което след подобна загуба е неимоверно трудно, свръхтрудно! Минала съм през това и всеки ден благодаря на висшите сили, че останахме един до друг след това изпитание. И тук не говорим за минаването на светлата страна! Животът продължава, но просто има моменти, когато не ти се празнува...
А коментарите на свекърва й ме оставят безмълвна...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря за новата тема  bouquet
Стана ми страшно мъчно за B.D.O. Представям си колко ужасно се е чувствала, връщайки се към болезнените спомени от тази дата .......и за капак свекъра-пияндурник, който се налива като прасе и вдига скандали  Tired  ooooh!. Мъжа й сигурно с добро е решил да покани гости и да превърне датата в ден за празник, но е поканил грешните хора  Confused

# 3
  • Мнения: 202
AbsurT, никого не правя жертва, не им стискам душите и не осещам вина за случилото се и за това, че продължавам да живея след смъртта на детето. Не съм планувала вечерта да стоим и да плачем.
Аз всъщност плачех и още плача, поради изгубеното доверие към съпруга ми. Не знам дали ви се случвало, след някакъв момент да погледнете на човека с други очи и след това с същите тези очи да погледнете и на миналото с него?!
Когато обсъждахме рождения ден, аз казах моето мнение и той се съгласи. Не каза, че той иска да празнува. Ако беше казал щах да се подготвя психически, да се настроя за гости, да избера торта и украси примерно. Да обсъдим кой ще дойде на гости. Така излиза, че той се съгласил привидно с мен, а после си действал все едно аз не съществувам!
Свекърва ми се обади преди два дни и с нея проведохме същия разговор. Тя пък каза, че така и така при нас е тясно, тя щала да организира някой ден у тях и ние ще отидем на гости. Добре, съгласих се. Все пак и е  първо внуче и е мечтала да организира рождени дни. ( То мен нали ми е сто и първо дете, аз не съм си мечтала за това)
Изведнъж се оказа, че всеки си действа според плана в главата си и никой не го е грижа аз как ще се осещам.
Свекърът е алкохолик и агресивен грубиян. Неговото присъствие задължително означава кавги. Поне  щах да скрия алкохола.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 604
B.D.O., минало заминало. Ще си имаш едно наум за следващия път. Съчувствам ти за загубата, не мога даже да си представя какво преживяваш. Но опитай да погледнеш и от другата страна, че това все пак е и една хубава дата. Мисля, че с времето така ще успееш да приемеш някак нещата и да продължиш напред, особено когато детенцето ти започне да се радва искрено на празника си. И ти ще се радваш с него. А другото дете винаги ще си е там, вътре в теб, поплаквай си, то си е нормално, даже полезно.

За мъжа ти - един як тиган по главата, ама както казва Уиш, чугунен. Думите на свекървата даже не ща да ги коментирам, грубо звучи, но подобно изказване за мен заслужава един як плесник през устата.

# 5
  • Мнения: 3 058
Ей защо плесник?
Езикът ни е толкова богат, такива думи може да намери човек, че да накараш оня отсреща да го хване срам, че диша.

К.А.Г., няма какво да ти става мъчно, да не пречиш и т.н., ти си в друга категория - разбрала си се със снаха си, изгладили сте всякакви недоразумения и живеете добре. Пожелавам ти това да е така и с бъдещата втора снаха, която ще дойде!  bouquet

# 6
  • Мнения: 175
Има хора, които от нищо не се засрамват. Тази свекърва след като е способна да каже такива неща, едва ли би се трогнала от думите на B.D.O. каквито и да са те.  Tired

# 7
  • Мнения: 5 366
БДО, страшно мъчно ми стана. Имаш виртуална прегръдка от мен.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Аз мисля, че трябва да поговориш със съпруга си, да му кажеш как се чувстваш, така, както го разказа на нас...

# 9
  • Мнения: X
...
Изведнъж се оказа, че всеки си действа според плана в главата си и никой не го е грижа аз как ще се осещам.
Свекърът е алкохолик и агресивен грубиян. Неговото присъствие задължително означава кавги. Поне  щах да скрия алкохола.
Проблемът със свекърите ти е сериозен. Съмнявам се мъж да има претенции как ще се празнува РД. В 99% от случаите ще се съгласи с жена си. За да постъпи така, е имало натиск, на който той е поддал.
Иначе за мъжа -наистина имала съм моменти, когато не мога да погледна със същите очи на него, да. И не само към мъжа, и към други хора. Идва момент, в който няма връщане назад. Връзката може да се запази, но няма да е същото.

Аз къде къде по-малки неща съм преживявала тежко. Ако си чувствителен човек, със сърце, а не някое перде, съвсем нормално е да преживяваш.
И още нещо. Мъжете не гледат по същия начин на същите неща. Болни деца или изгубени деца не им се виждат по същия начин. Синът ми е с вродено заболяване, нямам мира от това, ден. Те го гледат рационално някак. Потискат я тази емоция, дори и да я имат. Всъщност не знам дали я имат. По-скоро да, но е по-слаба. Не можеш да сравниш бащата с майката, няма как. Очакваш партньора ти да съпреживява болката за детенцето, но никой не го боли колкото майката. Оф, вчера ми казаха, че може би операциите на сина ми ще са две, извинете за отклонението, но все пак съм по темата.

За сравнение - това, че едното ми дете е здраво, не променя изобщо мъката и болката по другото. Изобщо не сте на прав път, защото не сте имали досег с подобни ситуации, явно.

# 10
  • София
  • Мнения: 925
Б.Д.О., бъди силна! Няма по-голяма болка от тази да загубиш детето си, но ето, че Бог ти е дал живо и здраво детенце! Което разбира се в никакъв случай не може да замести загубата и ти имаш право да скърбиш колкото е нужно и никой не може да те насилва да правиш неща, за които не си съгласна! Прегръщам те!  Hug

# 11
  • Мнения: 22 036
BDO,  не е искала да превърне рождения ден на детето си в поклонение, но предвид възрастта му и факта, че така или иначе нищо няма да разбере от празника, освен да се изнерви е искала малко време за себе си и семейството си.

Тя не се сърди и на свекърите, а на мъжа си, който е проявил изключителна несъобразителност. Единственото оправдание би било, че и той страда и прави неадекватни опити да забрави.

БДО, не го отписвай, а поговорете. Травмата е огромна и ще отнеме време. Хората реагират на подобна загуба различно и не винаги адекватно, което не означава, че трябва да го премълчиш.

# 12
  • Мнения: X
За сравнение - това, че едното ми дете е здраво, не променя изобщо мъката и болката по другото.
Никой не е твърдял подобно нещо. Наистина BDO има нужда от време да преживее болката, но ѝ беше даден и съвсем разумен съвет, че не бива да превръща рождения ден на живото си дете в ден на трагедия. Никак няма да ѝ бъде лесно, но трябва. На твоето детенце стискам палци да се оправи напълно.

# 13
  • Мнения: X
Ами аз не смятам, че да празнуваш РД без патърдия е трагедия. Така си празнуваме у нас, скромно, често пъти, чак пък трагедия да е..... И особено в момент, в който така или иначе си имаш някаква друга драма, каквато и да е тя ... Не смятам за нужно всяка година да се празнува РД като сватба. На когото и да било. Ако тя е решила, че тази година, този рожден ден ще бъде тримата вкъщи, значи така й идва отвътре, защо трябва да вдига сватби, защото някой друг така иска. Детето е нейно, рождения ден как ще протече избира тя и мъжа й. Толкоз.

# 14
  • Мнения: X
Ами аз не смятам, че да празнуваш РД без патърдия е трагедия. Така си празнуваме у нас, скромно, често пъти, чак пък трагедия да е..... И особено в момент, в който така или иначе си имаш някаква друга драма, каквато и да е тя ... Не смятам за нужно всяка година да се празнува РД като сватба. На когото и да било. Ако тя е решила, че тази година, този рожден ден ще бъде тримата вкъщи, значи така й идва отвътре, защо трябва да вдига сватби, защото някой друг така иска. Детето е нейно, рождения ден как ще протече избира тя и мъжа й. Толкоз.
Разбира се, че е така. И така трябва да бъде. Само че, нейният избор се е различавал от този на мъжа ѝ. И мъжът ѝ, вместо да го обсъди с нея, взема инициативата в свои ръце, при това зад гърба ѝ, поставяйки я пред свършен факт. Все пак, не изключвам възможността, за която писа Даун- да е искал по свой, макар и неадекватен начин да я развесели.

Общи условия

Активация на акаунт