Отговори
  • Мнения: 3 371




АВТОР НА КОЛАЖА Airra







АВТОР НА КОЛАЖА sinq laguna






Продукция: Kanal D (Tьrkiye 2008/2010)
Римейк на сериала на TRT от 1975г. "Aşk-ı memnu"
По eдноименния роман на Халит Зия
Серии в оригинал 79


























АНОНС :



Динамичният сюжет, модерната визия и успешният подбор на актьорите нареждат поредицата сред най-гледаните програми в държавите, в които се излъчва. Звездата от "Перла" и "Двама завинаги" и любимец на българските зрителки Къванч Татлъту се завръща в ефира в тази съвременна история за невъзможната любов и раздялата.

Изпепеляващата любов на Бехлюл (Къванч Татлъту) и Бихтер (Берен Саат) е на път да разруши вековни семейни традиции. Бихтер е красива млада жена, която се опитва да преодолее загубата на баща си, като отстоява ценностите си. Тя е изправена пред безскрупулната си майка в условията на едно рухнало семейство. Чувството, че остава неразбрана от най-близките си може би е на път да бъде преодоляно, когато среща Аднан Зиягил (Селчук Йонтем), в когото припознава сродна душа. Аднан е от буржоазно семейство, богат вдовец с 2 деца - тийнейджърката Нихал и малкия Бюлент. Бихтер свързва живота си с него, въпреки несъгласието на майка си и въпреки голямата разлика във възрастта. Тя чувства, че най-после е намерила спокойствие и разбиране..., докато животът не й поднася драматичен обрат.

Точно когато мисли, че е намерила покой, Бихтер среща Бехлюл – племенник на Аднан. Любовта между двамата млади пламва веднага. Ще бъдат ли достатъчно силни, за да отстояват любовта си? Ще се откажат ли от уредения си живот? Ще преосмислят ли ценностите си? Как една любов може да преобърне живота на цели семейства? Отговорите зрителите ще научат от хитовият  сериал "Забраненият плод по Диема Фемили от 11.07.2014 г. в 21.30 ч.












В главните роли:

Kıvanç Tatlıtuğ


Татлъту е роден на 27 октомври 1983 г. в Адана, Турция. Той е най-малкото от петте деца в семейството. Когато семейството му се премества в Истанбул за лечение на баща му, той започва да тренира баскетбол,но претърпява травма и спира да се занимава със спорт . Майка му изпраща негови снимки на известна агенция и това дава начало на кариерата му като фотомодел. Баща му не е съгласен с това и иска синът му да стане актьор.  През октомври 2002 г. е избран за най-добър модел на планетата на конкурс, проведен на Хавайските острови. Като актьор става известен с ролята на Мехмет в сериала „Перла“. В България е познат също и от сериалите „Двама завинаги“ и „Забраненият плод“.



Филмография

 2005-2007 Перла - Мехмет Шадоулу


2007 Amerikalılar Karadeniz'de 2



2007-2008 Двама завинаги - Халил Туулу





2008-2010 Забраненият плод - Бехлюл Хазнедар



2010   "Grease" musical


2010 Играта на играчките 3




2010 Езел - Секиз



2011 Север-юг - Кузей


2013 “Сънят на пеперудите “ - Музафер


2014  Курт Сеит и Шура - Сеит Еминов











Берен Саат


Берен Саат е родена на 26 февруари 1984 г. в Анкара .В младежките си години получава първата си роля в училищен мюзикъл, а преди това посещава уроци по латино танци. В Анкара   завършва един от най-престижните турски колежи , в който образованието е изцяло на английски.Кариерата й започва през 2004г. Приятелят й Ефе я подтиква да се яви на телевизионното състезание „Звездите на Турция“, в което Берен получава втора награда .По време на конкурса е забелязана от продуцентката Томрис Джиритлиоглу, дала шанс на много от новоизгрелите турски телевизионни звезди.
През 2004г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни“. Известността  я спохожда две години по-късно в сериала „Спомни си, любимa“, както и в „Щастливи заедно” . Истинска слава й носят ролите й на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” , като и за двете тя получава награда за най-добра  турска актриса „Златна Пеперуда”. Последната й сериална роля е тази на Ямур в турската версия на сериала” Отмъщението”




Филмография

2004 - Aşkımızda Ölüm Var - Нермин


2005-2006  Aska Surgun “Щастливи заедно“ - Зилян Шахвар Азизоолу


2006-2008  Hatırla Sevgili  “Спомни си любима“- Ясемин Юнсал



2008-2010  Ask-i Memnu “Забраненият плод“ - Бихтер Йореолу Зиягил



2010-2012  Fatamgulun Sucu Ne? “Каква е вината на Фатмагюл“ - Фатмагюл Кетенджи Ългаз




2013-2014  Intikam “Отмъщението“ - Ямур Йозден/Дерин Челик




Игрални филми

2009  Güz Sancısı “Мъките на есента“ - Елена



2009- Gecenin Kanatları “Крилете на нощта“- Гедже



2012 - Rhino Season “Сезонът на носорозите“- Бусе


2013-Benim dunyam “Моят свят“ –Ела




Значение на някои имена :


Bihter - много добра
Behlьl - усмихващ се често
Nihal -   романтично настроена, весела
Andan - як, здрав
Firdevs - една от райските градини (мисля, че беше шестата)

 






АВТОР НА КОЛАЖА tuparowa




















Старите Теми:



   
      



   





ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИЧКИ !





Приятни минути в темата      





Курт Сеит и Шура
Истанбул









Връзки за преведените епизоди :










Последна редакция: пт, 03 апр 2015, 18:54 от gospojata

# 1
  • Мнения: 3 232
Госпожата, добре заварила!

https://vk.com/diziturk?z=video222392184_171396683%2F94b1c111b4455edb55

Вижте това видео, ще познаете Фарах и други лица също.
Фарах Зейнеп Абдуллах
Озге Озпиринчи
Селма Ергеч
Керем Бюрсин
Мерт Фърат
Буура Гюлсой
Сарп Левентоглу и др

Известните актьори и актриси участват в акция, посветена на жените "He for she".

"Общество без жени е общество без бъдеще" - това е слоган на социалната програма.
https://vk.com/diziturk

Гордея се с Фарах, следва примера на Берен!!!

# 2
  • Мнения: 432
Госпожата,  Heart Eyes благодаря за новата тема!   love001 smile3525  remybussi
Нека се изпълни само с положителни емоции, много хубави новини и да започваме да обсъждаме нов сериал с Къванч!   bouquet


# 3
  • Мнения: 18 609
Госпожата Heart Eyes Hug мерси за новата тема    bouquet



да я изпишем в добро настроение и хубави новини!!  Two Hearts

# 4
  • Мнения: 18 544
Привет, дружки!  Heart Eyes Hug wavey
Госпожата  Heart Eyes благодаря!
Краличке  Heart Eyes а, дано! И аз много се надявам, че Киво няма да ни остави на сухо до 2016  Joy Joy Joy
Айричка  Heart Eyes Hug Вале  Hug

# 5
  • Мнения: 1 072
Госпожата Heart Eyes Hug, тенкю за новата темичка newsm51 Убедената съм, че много приятни моменти ни очакват и благи вести за нашето момче Heart Eyes Wink Simple Smile Иншалах, както казват съседите Simple Smile

Очаквали ни приятни изненади newsm78 А дано Praynig Simple Smile Дали няма да играят съвместно newsm78



Любим момент Heart Eyes


Ех, този Берк Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 18 544
Добро утро!  Hug Hug Hug
Честит празник, момичета!   bouquet

# 7
  • Мнения: 18 609
Добро утро Hug Hug Hug

Честит Лазаровден момичета   bouquet

# 8
  • Мнения: 432
Здравейте, момичета  Hug

Честит Лазаров ден! Пожелавам на всички здраве, дълголетие, благоденствие и много любов!   bouquet

Миси,  Heart Eyes само ще реагирам така  Crazy

# 9
  • Мнения: 3 371
Добро утро, дружки !  Heart Eyes Hug Heart Eyes Да е честит и светъл днешният празник ! Да има любов в сърцата ви и хармония в душите ви ! Да ви е цветно и красиво !  Heart Eyes Hug Heart Eyes



Благодаря ви за всичко, което сте споделили в темата, за хубавите пожелания, за новините, снимките и прекрасните колажи !  newsm51  love001 newsm51

Много съм обнадеждена след това изказване на двамата Кивовци - с огромно нетърпение ще очаквам хубави изненади !  Hug



New • #BerenSaat at @bisdineandlive restaurant - the opening of the restaurant will be tomorrow 4-4-2015

Днес ще е денят, в който ще отворят ресторанта !  Party



И от любимите на Светлето, че нещо ни позабрави, а ми липсва !  Heart Eyes Hug Heart Eyes


Скрит текст:
Самодивско наричане

На камък да седна – ще оживее.
С ръка да докосна – ще заблещука.
С очи да погаля – ще се засмее.
С целувка да сключа – носи сполука...
На дърво да почукам – ще се разлисти.
С дъха си да вдишам – ще е магия.
Наужким да кажа – става наистина.
На скришно да бъде – ще го открия...
И враг да ме срещне – ще стане приятел.
И нож да извади – ще се прекърши.
Лъжа да ме стигне – ще стане на вятър.
А злото – на възел ще се завърже.
Животно да скочи – ще го прегърна.
А птица да кацне – ще ми запее.
От мен да си тръгнеш – ще се завърнеш.
На слънце ще стана – да те огрея.
Света ще превзема – с голо „Обичам те”.
И нищо да нямам – ще се раздавам.
Една душа нося – и влагам във всичко.
Парченце любов – и оживява.

Мира Дойчинова - irini

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 10:46 от gospojata

# 10
  • Мнения: 1 072
Привет и днес Heart Eyes Hug Честит Лазаровден и от мен, да сме живи и здрави и повече благоденствие да има в живота ни Praynig Честито и на именниците, ако има такива  bouquet


Кафе с Бихтер Wink Heart Eyes


Кралицата Heart Eyes Hug, в контакта го съжаляват Берк, че бил самотен, нямал си никой, само котка Simple Smile Да го вземем под нашето крило, а newsm78 Laughing

Айра Heart Eyes Hug

Госпожата Heart Eyes Hug

Фенче Heart Eyes Hug

Хубав ден, момичета Heart Eyes Hug

# 11
  • Мнения: 18 609
Фенче Heart Eyes Hug, Госпожата Heart Eyes Hug, Краличке Heart Eyes Hug, Миси Heart Eyes Hug
благодаря за пожеланията  love001
и от мен много здраве и благоденствие   bouquet

още нови снимки Simple Smile






кога да ви пускам изненадата newsm78, може би по-късно Wink

# 12
  • Мнения: 1 072
Айра Heart Eyes Hug, ако искаш по-късно, когато сме всички Peace Въпреки, че нямам търпение Party

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes







# 13
  • Мнения: 3 371
Айрка,  Heart Eyes чакам с нетърпение изненадата !  Heart Eyes Party Hug








Скрит текст:
Писмо до Април

Не ме разнежвай толкова...
Не ми се влюбва.
Или поне не още. Не сега.
Сега ми е красиво да се губя
по тихите пътечки на нощта.
Да срещам себе си.
Да се обиквам.
Да си прощавам. И да си отивам.
Да бъда аз. Да бъда никой.
И точно за това да съм щастлива.
Засей ми само няколко глухарчета,
а после ги завий със ветрове.
Да могат вместо мене да изплачат
най-трудните ми тайни страхове,
най-дългите мълчания от обич
и най-неизговорената болка.
Сънувай ми поеми. И художници.
Но, моля те, не ме разнежвай толкова...

Caribiana

# 14
  • Мнения: 432
Миси,  Heart Eyes да го взимаме, нали сме добри и отзивчиви.  Wink


Не му върви и това си е, пак са носичили пистолет в лицето му- това е Седеф Авджъ  Peace


Айрич,  Heart Eyes ще има ли танци-манци?  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт