От днес на биричка с мезе е Октомврийското дете

  • 10 245
  • 290
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 723



    ИМАМЕ СИ
           
    79 ПРИНЦA          и      66 ПРИНЦЕСКИ

                   



    ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



    ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

    Здраве
    Специалисти - бебе
    НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
    Изисквания към личния ви лекар
    Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!
    Норми на детето - ръст и килограми
    Въпросът за нормите
    Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
    Здраве и имунизации
    Имунизационен календар
    Статия относно задължителните прегледи при ортопед
    Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
    Референтни стойности на кръвна картина
    НАЙ-ЧЕСТИТЕ БОЛЕСТИ И ПАТОЛОГИЧНИ ПРОЯВИ ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА




    НОИ, обезщетения, помощи


    ЗА БЕБЕТАТА:





    ЗАХРАНВАНЕ:



    План за хранене на бебето
    Асортимент и състав на пюрета
    Асортимент и състав на кашите
    Първите храни на бебето
    Захранване на бебето с твърди храни
    за глутена
    За захранването със сокчета
    Препоръки за захранването (канадски педиатър)
    Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
    Зърнени храни
    Храни за ядене с пръсти I
    Храни за ядене с пръсти II
    Храни за ядене с пръсти III
    За наддаването
    За наддаването I
    За наддаването II
    За наддаването III
    Още една схема на захранване
    И още едно захранване
    Рецепти за домашни пюрета и каши
    ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА











    ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):



    НАШИТЕ СХЕМИ НА ЗАХРАНВАНЕ New!
    Алекс на adina, Йоана на nevidimata

    За потребителско име и парола за вход към таблиците се обръщайте към nevidimata и adina



    За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



    Предишните ни теми:
    1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
    31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
    60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
    90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101,102


    ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

    • Малко ОКТОМВРИЙЧЕ се обръща, върху дивана връща! - от adina
    • За мама ... радостта е най-голяма, първо ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
    • Няма радост по-голяма, ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
    • Ту наляво, ту надясто, с проходилката ОКТОМВРИЙЧЕТО лети кат' бясно! - от Elichka mama
    • от fleur bleue:
    Октомврийчетата мляскат и бръмчат, пюрета, каши - като фойерверк хвърчат
    Октомврийската беля обръща се, пълзи, мама в паника/(майка й) по нея все търчи
    Октомврийското хлапе бърбори, с телевизора то вдъхновено спори
    Мама на вечеря пие бира, Октомврийче с радиото дебатира(се препира)
    Възмутено, Октомврийчето не спи - нощ, а майка му във форума виси
    • Октомврйчето дивее и кофее, а мама за сън милее - e_kateto
    • Октомврийчето иска да сяда, а мама да заспинка се надява! - Vicky_s
    • от Константина Музовска Grinning:
    Балкона поопразнен май седи-ОКТОМВРИйчето с проходилката търчи!
    Мама без ръце и кръст ще бъде  вече-ОКТОМВРИйчето ще става ходещо човече.
    ОКТОМВРИйчето пълзи,а мама има 100 очи.
    ОКТОМВРИйче вкъщи от жегите се крие,а мама чака N-то зъбче да пробие.
    На гърнето сяда вече ОКТОМВРИйското човече!
    Балкона празен ще седи-мама ОКТОМВРИйка биричка пропи cheers
    Балкона празен си остана-на разходки все е ОКТОМВРийска мама Laughing



    [/list]

    Последна редакция: ср, 13 май 2009, 08:29 от Nedialka_81

    # 1
    • при любимите ми хора
    • Мнения: 152
    Неди,тъкмо копирах и аз ,че да не ни заключат..благодаря ти.

    от  предната тема каквото щях да пиша...

    E ,ха де тогава къде са?
    Искрено се надявам че е станало случайно изтриването...ако ли не...еб...ти и простащината...

    Нинка-маслинка
    ...къде ходите аааа Heart Eyes Маги обривите/екземите само се сдижат по тялото й.От крачетата,на вратлето,оттам на лактите,сега е по лявата ръчичка...незнам вече какво и и има ли цяр за това.
    Пусни снимки да ви видим с куклата,че кой зане колко много е порастнала!  bouquet

    Магдалена спи,до кога не се знае.Мисля че й излиза и втория долен зъб,но сега е много по-страшно.Рев,викове,захласване.Заспа уморена с ръцете ми след 2 часа борба с леглото.А не е заспивала в мен сигурно от 3-4 месеца..ОХ,какво ли ме чака тази нощ... Thinking

    Спокойна нощ на ВСИЧКИ ВИ!

    # 2
    • Бургас
    • Мнения: 723
    Тинко ще почакам да дадеш пак твоите заглавия моля Hug
    Ниноче дай пак и твоите заглавия Hug
    И после ще ги добавя към предложенията Peace

    Викинце важнота е ,че вече е добре Спасони Hug
    Никол често има ситни пъпчици по тумбака под пъпчет-
    мажа с Нахткерсен  ислед две мазания минава Peace

    Бебълс важното е да наминаваш от време на време
    да знаем как сте със сладура Hug

    # 3
    • Мнения: 4 292
    Записвам се в темата, Неди, мерси!
    Днес водих Вероника на консултация и отново е качила 500 гр. Вече е 8.500 при ръст 70 см. Изумява ме това дете понякога, всичко яде, дори и да не и харесва.  Thinking
    gale, търпение! Съчувствам ти искрено.

    # 4
    • Мнения: 567
    Ох, след тия празници така ни се е променил режима Sad Преди си заспиваше около 9 , а сега чак към 12 Sad Не ми остава време за форума Sad Айде лека нощ от мен, отивам  smile3524

    # 5
    • Мнения: 99
    запис    bouquet

    # 6
    • Мнения: 85
    Неди, мерси за темичката!  bouquet
    Клото, по-добре е да си хапва, пък даже и да не и харесва Laughing.Моя злоядник даже и да хареса нещо,не го изяжда с кеф цялото Mr. Green
    Лека нощ! smile3524

    # 7
    • Мнения: 3 453
    ЕДИН ВЪПРОС...КЪДЕ ДА МУ СЕ НЕВИДИ СА АЛБУМИТЕ НА ПОВЕЧЕТО/ВКЛЮЧАЯ И СЕБЕСИ/МОМИЧЕТА ОТ ОБЩИЯ АЛБУМ В СНИМКА.БГ????

    http://www.snimka.bg

    потр:oktomvri2008
    парола: 2008oktomvri
    Гале наистина много грозна постъпка  Close Дълго си мълчах, не казвах каквото и да било, защото не ми се влиза в излишни спорове. Наложи ми се да изчета вчера безумията на комплексирано от гимназията малко момиченци и това го преглътнах. Обаче сега да си позволява някой да трие снимки, които не са негови, в които голяма част от нас са вложили много любов и емоции е не глупаво, а престъпно. И не мога да си представя каква дребна душица трябва да си, за да ти роди главата такова безумие. Или пък е нужно съответния човечец да посети психиатър.
    Предупреждавам, че ще пиша на поддръжката на снимка. бг с молба хората да кажат поне от кое АйПи са изтрити снимките, или поне тоз човек в кой град се намира. Така доста лесно ще се ориентираме. И все пак не си мисля, че е някоя от новоприсъединилите се мами, тъй като преди много време, при едни други скандали, пак бяха изчезнали снимки и албуми  Thinking

      Гале, точно от албума за който говориш ги няма и моите снимки PeaceЗначи не е грешка!

      Шивани, вчера сутринта когато видях че няма моите снимки твоят албум беше там #Crazy Явно след това е изтрит ooooh! На Покджей също си беше там третият на първа страница след Мис Феъри май седеше, но сега какво е станало незнам, не бързай с изводите че някой от тази тема е изтрил снимките!Тоя път наистина ще стане ясно кой сере лайната като им пише Манана!Ще се изненадаш много!!! Манана чудесна идея пиши им на снимка БГ Hug Аз незнаех че са трити и тогава снимки, понеже на мойто дете си ги качвам в друг албум WinkЗа вчера влязох да видя има ли снимки на моето дете и си изтрих една негова и една моя от пловдивската среща, не заради пловдивчанки , а по принцип за да не ми се зяпа детето повече!Тогава вашите албуми бяха там PeaceЛелеееееее сега влизах, вчера имаше 8страници с албуми по това време, сега са две!Ми аман от детинщини вече!Незнам за какво се борят някой хора!Тая злоба от къде?!Много неща имам да кажа , но ще си помисля дали си струва да ме баннат и ако се прежаля ще се развихря в другата тема и момичета никак приятни неща няма да кажа
    Имах обаче разговор с един страхотен човек Клото и тя ми даде един много ценен урок и само това ме спира да реагирам на простотията!На всички които пишат тук ви желая много хубави емоции, здрави и щастливи деца които да изпълват душите ви с прекрасен детски смях! Hug Heart Eyes [/color][/color]

    Последна редакция: сб, 09 май 2009, 07:53 от Kpuccu

    # 8
    • Мнения: 189
    От днес на биричка с мезе е ОКТОМВРИйското дете!


    Хайде заглавийце за новата темичка-така по-лятно вече....
    Ей,как ми се е приходило на море....
    Мойта миша като по часовник в 6:30,и ние с нея сега сме в хола,а тати блаженно спинка.... Mr. Green

    # 9
    • Мнения: 177
    Днес по  newsm68  до Търново  newsm44 но само с мъжо

    # 10
    • Bulgaria
    • Мнения: 42
    Айде и аз да се запиша тук. Hug
    Чета ви но от както сме се върнали не ми стига времето.С това хубаво време по цял ден сме на вън,а вечерта гледам да си оправям къщата Crazy
    Видях и другата тема.Аз по принцип и за една тема не ми стига времето ще следя тази тема тъй като това е официалната тема.Пък и никой не ме е поканил там.Много съжалявам защото като влязох и видях кой пише там ми стана мъчно. Точно по това време миналата година се включих в темата ..... държа на много хора от там.
    За снимките видях преди малко че и моите са "изчезнали" не знам дали е било нарочно или не,но съжалявам много. В Албумчето на  Ивайла имаше към 1000 снимки слагани от самото раждане Sad
    Вчера се мъчих да взема урина с колектор,но не успях.Купих още 2 бр.и сега ще се мъча.Ако не стане само кръв ще даде,по важно.
    Искам да питам плодовите пюрета пак ли се въвеждат 5-6 дни или може и за по кратко.
    Приятен уикенд момичета,много разходки и хубави мигове. Hug

    # 11
    • Мнения: 210
    Здравей те мамчета прочетох ви от тук от там. Неденце много се радвам че пак си с нас и си в добро настроение Heart Eyes Аз по принцип винаги пропускам споровете,но само това ще кажа че Недето и още няколко мамчета се постараха да поздравят всички за 6 месечинка независимо кой къде пише което според мен е показателно че ги чакаме тук. За албумите в snimka.bg нещо му правят на сайта защото аз 3 ден не мога да се оправя там а мой те албуми са с парола която само аз знам - такаче мисля че е административна грешка на сайта или нещо такова.
    Всички много ви обичкам Hug
    Ей наща снаха Алекс много пораснала да е жива и здрава ,май Калин ще е мъж под чехъл Heart Eyes Hug
    Невидимче как е Йото успокоили се Hug
    Моят хубостник от 1 седмица пак е киселяк пък и малко го разглезих и сега е лудница ето снимки от пътешествието http://www.snimka.bg/album.php?album_id=348760&pid=12139664
    А да кажа ,че захраних с глутен и телешко - нищо му няма , ама май леко е запечен днес ще видя как се държи детенце

    # 12
    • Мнения: 3 484
    Deniim, съжалявам за снимките Sad
    Честита ви първа годишнина на патерици Hug Знам колко е важна първата година Laughing

    Аз съм с две ръце за заглавието на Музовска Laughing-супер е. Умрем за биричка Mr. Green (моите и без друго не си ги спомням Laughing)
    Айди още някой да гласува в domoshar.net за моето яйце от прежда- довечера ще приключи и утре ще обявят победителя. Решила съм наградата да я отстъпя на 7 годишната творческа дъщеричка на една майчица от там Praynig Peace

    Клото, детенце ти е с прекрасни мерки Peace (и вярно няма нищо по-кофти от злоядо детенце Sad)

    # 13
    • Мнения: 253
    Здравейте момичета,

    Неди, благодаря за темичката мила.


    СТИГА ВЕЧЕ С ТЕЗИ СНИМКИ В СНИМКА.БГ.
    СИГУРНА СЪМ, ЧЕ НИКОЙ НЕ ГИ Е ТРИЛ, ЗАЩОТО ОТ ТАМ ЗА ТЕМИТЕ НИ ПОЛЗВАХ ДОСТА КАРТИНКИ, КОИТО ВСЕ ОЩЕ СЕ ЗАРЕЖДАТ.
    А И АВАТАРА МИ Е ОТ ТАМ, А МИСЛЯ ВСИЧКИ ГО ВИЖДАТ!
    ЯВНО ПРОБЛЕМА Е В САМИТЕ СНИМКА.БГ И ПОНЕЖЕ НИЕ СМЕ МАЛКО НАПРЕГНАТИ ВЗЕХМЕ ДА СЕ ОБВИНЯВАМЕ.
    МОЛЯ НЕДЕЙТЕ ПОВЕЧЕ ДА СПОМЕНАВАТЕ ОБИДНИ ДУМИ.
    НИКОЙ НЕ Е ВИНОВЕН. МИР  Peace

    # 14
    • Мнения: 3 484
    Айди пак аз да кажа някой да оправи "биКичката" в заглавието Laughing Hug
    Пусто професионално изкривяване hahaha

    Общи условия

    Активация на акаунт