С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 66 641
  • 763
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 12 663
Защото се казва Бабинден.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 565
Логичен въпрос, да. Колкото свекървите са бабували на раждането, толкова и свекърите. Т.е. и едните, и другите не са. В общия случай, де, изключения винаги има.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Трещи, не се връзвам на твоята провокация. Има защо да е бабинден и това не е, защото ти си баба  Praynig  ooooh!

# 4
  • Мнения: 12 663
Аз не разбирам защо толкова се пените. Свекървите ли са искали да ги поздравявате?

# 5
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Аз не разбирам защо толкова се пените. Свекървите ли са искали да ги поздравявате?
Не, бъдещите свекървите в темата, държат, че снахата е редно да го прави.
А твоите постове са явна провокация, даже плоска и прозрачна. Дори ти не си на мнение, че бабите 3 мат празник на баби ден, само защото имат внуци

# 6
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Аз на Бабинден се обаждах да поздравя своята баба. Много се кефеше. После ми обясняваше няколко години за кого е празникът, ама аз, тъпа и упорита, продължавах с нашия си ритуал.

# 7
  • Мнения: 13 768
А защо университетски преподавател да не празнува на 8декември newsm78 Кой ви е казал, че празникът е само и единствено на студентите?
И на някой тъп студент, дето учи от 100 години и не може да завърши, пак ли му е празник Mr. Green

Научете се за бъдете малко по-широкоскроени, дами Peace Поздравявайте, честитете празници, обаждайте се на близки, приятели и познати, бъдете мили с околните без да пресмятате "той/тя/те на мен, пък тогава аз на него/нея/тях" и ще видите как животът ви ще стане по-лек и приятен във всяко едно отношение. Чудно ми е как се оцелява с толкова много сметки да не се минеш нещо случайно? И въобще живеете ли наистина или дните ви минават в разграфявате на чертички по стената кой, какво, защо, колко, пък аз на него какво му дължа и защо пък да му дължа....

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не съм поздравила свекърва си за Бабинден, ужас, трябва да си посипя главата с пепел. А се чудех защо не ми е писала от три дни на вайбъра, сигурно обидена го раздава.

# 9
  • Мнения: 12 663
Ако свекърва ти държи да я поздравиш на този ден, има 2 варианта
- да й обясниш каква тъпа идиотка е
- да я поздравиш

# 10
  • Мнения: 22 036
Аз много добре знам за кого е празника, но си спомням, че когато бях дете се организираха някакви празненства на които бабите носеха почерпки. По телевизията също дават репортажи с баби, които празнуват, а се съмнявам всичките да са акушерки. Не ми пречи да честитя на бабите на детето. Не вярвам да става дума за очакване за нещо повече, пък ако решат да черпят, още по-добре.

# 11
  • Мнения: 6 962
Защото се казва Бабинден.
Баба ми по бащина линия (т.е свекървата на майка ми) не ми даваше да й викам бабо, защото не била толкова стара.  Mr. Green Предполагам, че ако някой се обади да й честити Бабинден ще хвърчи перушина. Grinning

# 12
  • Мнения: 3 228
Ако свекърва ти държи да я поздравиш на този ден, има 2 варианта
- да й обясниш каква тъпа идиотка е
- да я поздравиш

А няма ли трети вариант, в който кротко да си поговорите на кого точно е този празник и какъв е смисълът?

# 13
  • Мнения: 18 547
Има вариант да не се правите на луди и  да не искате нищо една от друга.Кой  каквото даде-било поздрав ,било  нещо друго.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Във Фейсбук имаше някаква картичка по повод Бабинден с поздрав към всички баби. Явно празника се възприема различно от различните хора. Сигурно името на празника е подвело доста народ. По принцип не е лошо да има ден и на бабата в календара. Лошо е да има сръдни и обидени. Бабата може и да чака поздравления, но ако снахата възприема Бабинден като професионален празник на акушерката, първата няма за какво да се сърди.....освен ако ясно и открито не е заявила, че счита този празник и за неин и снахата иска да я зарадва.

Общи условия

Активация на акаунт