Есен пъстра пак дойде, а АВГУСТинчето ясла го зове!

  • 25 169
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Заглавието е дело на ...


Ние сме 171 мами августинки
Имаме си 71 момиченца и 102 момченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК
За добавяне в списъците или нанасяне на корекции изпратете ЛС на Август07

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси
Ян Бибиян

ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Вн)
VIP бебе
Лакомник


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg   Дечко

Предложения за заглавия:
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! -
Бели ще правим и през АВГУСТ, то се знае. Шкафове отваряме и дърпаме опашките на котките ни даже! - Оранжево небето
Успокой се мамо вече, станах аз човече /АВГУСТ/ - vezni4kadobri4ka
С китка шарена в ръка АВГУСТинчето очаква пролетта - yanakr
Щъркел трака трак трак- АВГУСТинче навън ще играеш пак - yanakr
Слънце весело припича и АВГУСТинчето босичко тича - yanakr
АВГУСТинчето вече  може и само да прескача от легло в легло - Alma

Ако имате нови предложения за заглавия, ще се радваме да ги споделите на ЛС на Август07!
 

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

# 1
  • Мнения: 530
Добро утро.

Кроки за херпангината винаги са ни изписвали Изопринозин знам ,че не се лекува с Аб.Сигурно за отита са ви изписали АБ.Питаи лекарката с какво да го подсилиш след херпангината и приема на Аб.
Ама здравата сте се изплашили с този припадък добре ,че всичко е наред.
На Ицко кашлицата се появява от време на време .Педито каза ,че всичко му е наред -чисти гърдчки няма секрети.Предполага се ,че кашля от по-влажния въздух изписа Проспан ,но ми каза ,че мого да му давам и Небетшекер много ефикасен бабешки лек.
Лек ден   bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 287
  bouquet
Мерси за кафето Яна. Heart Eyes Изопринозина изглежда супер подходящ за нас .Ще помоля лекарката да ни го изпише.Радвам се ,че Ицко е добре.Лъчо също вече е много по-добре. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22 433
Здравейте и от мен. )))

Темичките вече не се ли заключват на 50стр?

кроки, Калина нямаше точно херпангина (но висока температура и силно зачервено гърло), явно успяхме да я хванем преди да я направи. Изписаха и някакъв антибиотик за 3дни (и името му не помня) и това беше. Температурата свалях със свещички нурофен, даже и хексалгин дадох веднъж, но тя я поддържа близо 3дни доста висока.
За ядене, не го карай ако не му се яде, давай му каквото иска. )

Ние пък снощи излязохме с приятели и се прибираме към 23.30ч като мислим, че Калина спи....а тя ни посреща на вратата. Беше тъкмо повърнала, поревала и хълцаше....иначе нищо друго и нямаше, днес също е ок....вероятно и е станало тежко на стомахчето.

# 5
  • Мнения: 467
Добро утро.

Кроки
, представям си колко си се изплашила при припадъка. Аз, дето съм дебелокожа и малко неща ме стряскат сигурно бих се стъписала в такъв случай. Радвам се, че не са останали последствия за мозъка поради кратката липса на кислород.
Колкото до децата, аз си казвам, че две е по-добре от едно. Ако един ден нещо, не дай Боже, се случи на едното, ще ми остане другото  ooooh! Сега пък и за трето си мисля, не поради същата причина, а просто, когато второто се роди си казах, че ми се иска да изживея още веднъж този момент  Blush Хубаво е с две дечица да знаеш. А за опазването - то е Божа работа, не наша  Wink
Мирама, вие малката сама ли я оставяте у дома ?  newsm78 Не ви ли е страх, да не и се случи нещо, докато ви няма ?

Сега сменям един посран памперс и отиваме на ехографа. Не знам, съществува ли изследване, през което да не сме минали, ей така, за профилактика  Laughing

# 6
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
 Flutter

# 7
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Привет на всички!   bouquet
Знам,че отдавна не съм писала ама какво да правя...работата си е работа и диването щъка...
Радвам се , че агитката августинска още е тука....

 Heart Eyes

# 8
# 9
  • Мнения: 498
Здравейте,
Цвети вече е на АБ, покрай нея и аз съм болна, добре че днес е почивен ден и я пратих при свеки, аз лежа като умряла риба в къщи. Поне хремата я хванах навреме с черните капки изписани на Цвети, а ми се налага да пътувам, как ще стане още не знам.
Кроки, Цвети също е на Зинат, проблема е в самия АБ, още в аптеката ме предупредиха, че децата го повръщат. Не разбирам , защо го изписват, явно е нова мода при лекарите. Цвети първия път го повърна, а не е лош на вкус, аз нали опивам всичко първо, даже си признавам, че я плеснах, след като я бях притиснала в ъгъла, но след постоянно високи температури, вече се бех обезкоражила и луднала. Сега го пие, но след хиляди обещания, че ще излизем, братовед й ще дойде или ще купя бонбони, но винаги се плюнчи накрая и мия муцуната.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 826
Здравейте Hug.
Кроки, Елис, дано бързо оздравеят сладурчетата Praynig. Миналата година Дани трябваше да пие АБ, но и той повръщаше от него. Мислех да го спра, защото нямаше нужда насила да го тъпча и след 20 мин. той да го повръща, но нали АБ току така не може да се спира и се обадих на педиатърката, тя ми препоръча да му давам Био Гайя. Още след първия прием на АБ + Гайята имаше ефект и си изкара целия курс Peace. Ако не сте намерили друго решение, може това да пробвате.
Яна, радвам се, че Ицко е по- добре Grinning.
Мирама, дано всичко да е ОК и повръщането да е било еднократно Praynig.
Тони, и аз споделям мнението ти за двете деца. Не толкова, че може нещо да се случи, колкото, че един ден като пораснат винаги ще могат да разчитат един на друг, че винаги ще имат подкрепа от близък човек. Стискам палци за добри резултати от ехографа Praynig
kiki2kiki , добре дошла отново Hug.

Ние на обяд бяхме на детски РД, прибрахме се в 14 часа, докато се оправим стана 14.30 часа и си мислех, че мойте хлапета ще легнат и ще заспат веднага, но заспаха чак в 14.50 часа. След 1 час ще ги будя, но като знам Ани колко "обича" да я будя насила, направо зле ми става, ама такова прекрасно време не се изпуска Grinning.
Приятен следобед на всички   bouquet.

# 11
  • Мнения: 467
Ето ме и мен.
Нищо му няма на Тотончо, както и предполагах. Еми, ензимите явно са си му завишени по природа  Thinking Минахме го и това чудо, ей !

Марти, и на мен ми се иска да си помагат и да се обичат. Но за жалост не винаги се получава и се случва деца израсли в един дом да са коренно различни и почти да няма какво да си кажат. Толкова примери имам около себе си, като тръгнем от мъжа ми и сестра му, че губя надежда. Бих искала обаче, да ги възпитам така, както мен са ме възпитавали.Ако един ден синовете ми ми кажат "майко, вече нямаме нужда от твоите грижи", значи съм успяла, научила съм ги на самостоятелност. Не съм посесивен човек (май измислих нова дума) и ще се радвам да намерят своя път и своя дом, даже да е далеч от моя. Ей, каква лекция му опнах  Laughing Избива ме на разсъждения за бъдещето, нещо...

# 12
  • София
  • Мнения: 15 220
Момичета,
Заключих предишната ви тема, за да не пишете на 2 места.
Моля, обаче, да обърнете внимание на една закована тема на първата страница в този подфорум (и къде ли още не из подфорумите)-

Отчетните теми вече ще се заключват след 50-та страница!
Vivi

# 13
  • Мнения: 467
Да , и аз така разбрах. Сега темата ще държи до Коледа, с темпото, с което я пълним. Laughing

# 14
  • Мнения: 22 433
Тони и Тото, е, страхотни новини, браво за изследванията че всичко е ок. )))
Не, не оставяме Калина сама (подобно нещо не ми е хрумвало до сега), свекърва ми я гледаше, те се оправят идеално двете. ))))))

Общи условия

Активация на акаунт