С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 344
  • 768
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: X
Писах преди да видя, че има нова тема, та да се пренеса от старата.

  но и непрекъснато да се натяква "всичко сам си върша, пък вие щом не можете, значи сте глупави", също не е добра идея. 
Това никой никъде не го е казал, камо ли да го натяква.
В интерес на истината, някои постове точно така звучаха, макар и не в прав текст. Понеже хората са различни- едни обичат да им помагат, а други помощта ги изнервя; някои помагат с готовност, а други не са особено навити, добре е хората да уточняват кой какво предлага и кой какво очаква, че да няма после разочарования и рев по форумите.

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мерси за новата тема.

Не бих натяквала на някой, чиято помощ съм отказала. Лично на мен ще ми е по-притеснено да се върна от болницата с бебето, и свекърва ми, с която не съм свикнала, да е там, за да не ми е спокойно и да не мога да се отпусна. Майка ми ще се опитва да ми каже кое как да става. Бих приемала помощ от време на време за час-два. Но не искам да има постоянно някой у нас.

# 3
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
И аз не мисля, че неискането на нечия помощ, значи че чакаш тиквен медал.
И аз така гледах щерката. "Помагаше" ми баща й, първата година и малко. След като останахме само двете, пак не е идвала майка ми да ми помага, за бившата свкърва дори дума да не отварям. Единствените случаи, е които дъщеря ми е била поемана за гледане от друг човек, са дните, в които имах изпити. Това е.

# 4
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Чак глупаци, искащите помощ, никой не е нарекъл. По-скоро се дадоха примери как младите могат да се справят и сами.
Важното е да се напаснат към бебето. Това, че някоя и друга вечер ще вечерят аламинути или даже сандвичи изобщо не е болка за умиране.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

И аз не разбирам и не исках никаква помощ. Поделяхме си нещата първите 7 месеца с мм, а и с едно бебе ми беше супер лесно и все едно бях във ваканция Simple Smile
Общо взето ми беше много приятно време и имах време за всичко.

Присъствие на който и да е ме дразни и предпочитам сама да с оправям се всичко отколкото да се съобразявам.

# 6
  • Мнения: X
Присъствие на който и да е ме дразни и предпочитам сама да с оправям се всичко отколкото да се съобразявам.
Същото чудо на природата съм. Но не мисля, че съм по-добра от тези, които имат нужда от помощ и умеят да приемат такава. Тук не включвам мързеливците и използвачите. Те са прасета. Ясно.

# 7
  • Мнения: X
Уиш, мисли му! Ти и син имаш...Аз поне само тъща се очертавам да бъда Simple Smile

Не съм казала, че съм по-добра от искащите помощ, а само, че не ми е трябвала помощ за справянето с едно бебе.  Crazy

# 8
  • Мнения: X
КОнтеска, какво да го мисля? То се е видяло, че ще ме размятат в темата след време. Даже съм сигурна, че в подфорум "Татковци" ще отворят тема посветена на мен, а именно "Защо искате да застреляте тъщата".
Нямах предвид, че си искала да кажеш, че си по-добра от приемащите помощ, а те да не си мислят, че им натриваме носовете.

# 9
  • Мнения: 12 663
Не съм казала, че съм по-добра от искащите помощ, а само, че не ми е трябвала помощ за справянето с едно бебе.  Crazy


Ето пак звучи - как може да не се справите с едно бебе.

# 10
  • Мнения: 1 375
Едно време беше наложително някой да помага..... заради пелените(пране ,гладене)около 12 комплекта с по 4 парчета всеки.Та беше голяма въртележка, винаги да са подсигурени изпрани и изгладени такива...и без страничен човек за помощ беше по-трудно.
Сина ми е изгледан с пелени,а при щерката без-вече имаше памперси и бяха достъпни.Та мога да направя разликата.

Но времената сега са други.Сега с тия памперси(който ги е измислил е за нобелова награда) е пей сърце Laughing...Намирам за излишно присъствието на друг човек в дома.Младите могат и сами да се справят,освен ако по някаква сериозна причина нямат нужда от помощ.
Но като,че ли по традиция си върви идеята,че с идването на бебе трябва да се командирова някоя баба за помощ в дома на младите.А майката има нужда от спокойствие най-вече....

Свекървата е предложила помощ, за да изкаже съпричастност и да покаже,че може да се отзове при нужда,това е...Какво толкова го дъвчете. bouquet

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 20:41 от Zhani

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Приятелско семейство, с първо дете.
И до днес, 30 години по- късно, бащата разказва как след поредното нощно люлеене на ръце и опити за успокояване, в пристъп на умопомрачение изкрещял на жена си да отвори прозореца, че да метне щерката.
Ревяла е денонощно и са будували майката, баба свекърва, която се е принудила да вземе всички възможни отпуски, и той самия, въпреки че е работел много тежка работа.
Така че, всеки знае себе си и наистина не бива да се слагат всички случаи под общ знаменател.
 

# 12
  • Мнения: X
Приятелско семейство, с първо дете.
И до днес, 30 години по- късно, бащата разказва как след поредното нощно люлеене на ръце и опити за успокояване, в пристъп на умопомрачение изкрещял на жена си да отвори прозореца, че да метне щерката.
Ревяла е денонощно и са будували майката, баба свекърва, която се е принудила да вземе всички възможни отпуски, и той самия, въпреки че е работел много тежка работа.
Така че, всеки знае себе си и наистина не бива да се слагат всички случаи под общ знаменател.
 
Shocked Или е имало още една гад като мен, или ще се окажем познати. Баща ми е бил докаран от моя ревяща милост до точно такова умопомрачение и е изревал гръмогласно на майка ми да отваря прозореца и да ме мята. А баща ми беше един много кротък и спокоен човек по принцип.

# 13
  • Мнения: 5 366
Свекървата е предложила помощ, за да изкаже съпричастност и да покаже,че може да се отзове при нужда,това е...Какво толкова го дъвчете. bouquet
Така мисля и аз.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 411
Ама какви са тия бащи, с едно бебе да не могат да се справят. Памперси няма ли за тях?
Сериозно, Господ си знае работата и на такива навирили нос им го връща с второто. В момента се наблюдавам един такъв пример...

Общи условия

Активация на акаунт