С какво ви дразнят свекървите- 78

  • 59 245
  • 775
  •   1
Отговори
# 1
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Hug bouquet

# 2
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Да не ви изпусна.

# 3
  • Мнения: 6 962
Аз се чудя дали да разказвам. То ми размина вече.  Simple Smile Ама още се чудя как може да има такива хора и се настройвам, че ще трябва да търся начин да общувам с тях безпроблемно нататък...

Та историята е следната:

Ние купуваме апартамент в Люлин с ипотека.
Скрит текст:
Търсехме в Младост да съм по-близо до майка ми, която живее сама, но в последствие открихме, че цените в Младост са много по-високи и тъй като не правя кой знае каква разлика между двата квартала, преценихме, че така ще е по-добре. Много близо сме до метростанция, пътят до работата е 15тина минути, има Западен парк за тичане (и Северен е наблизо). Самото място много ми хареса. Това не е по темата де, затова слагам в спойлер.
Нищо не искаме от тях, предварително го казвам, за да няма после спекулации. Приятелят ми редовно им дава пари, защото звънят и си искат. Досега не съм спорила по въпроса, защото са му родители, парите са си негови и тн.
Харесахме си апартаментчето, стигат ни парите за самоучастие, в банката ни предложиха много хубава оферта и казаха, че всичко е наред, можем да започнем да събираме документи. Сключихме предварителен договор, платихме капаро (10%) и се захванахме с документите. Сред тях имаше един документ за Свързани лица (но не икономически свързани, а просто физически свързани лица), в който искат имена на родителите, ако са живи, както и на братя/сестри с цел, ако случайно нещо не ни открият (спрем да плащаме и изчезнем) да има кого да потърсят да попитат дали знае къде сме и евентуално да им даде наши нови координати. Там се иска да се напишат и ЕГНтата. И ето тук започна нашата одисея.  Laughing По всички възможни начини той им обясни, че е формалност това, но се изисква от банката и че (естествено) няма как да ги накарат да плащат каквото и да е, не поемат никаква отговорност. Скъсаха се да крещят, да го псуват. Звънят през 5 мин., седя в другата стая и чувам крясъците на баща му през телефона. Нещастник бил, мизерник бил, те нямало да поемат такава отговорност, какво си мислел той, че ще си дават ей така данните. Какво бил тръгнал да купува апартаменти, защо не си дадял парите за нещо друго (вероятно сметките им или кредита на майка му), за какво сме искали това, бременна ли съм била, ако съм била бременна как така, не сме женени (не съм бременна  Mr. Green )... да се оправял, те нямало да се занимават с неговите глупости. Става дума за 2 пикливи ЕГНта. Не за поръчителство, не за заем, абе за нищо - за формалност.
Кредитната инспекторка (много хубаво и мило момиче) се съгласи той да даде само 1 име - на сестра му (с нейно съгласие) и слава богу, иначе не знам какво щяхме да правим (щяхме да загубим капарото сигурно, ако не можем да придвижим документите нататък). Те пак цял ден звъняха с псувни и крясъци как не го било срам да въвлича сестра си, какъв изрод бил...

Аз не мога да ги разбера. То не са викове, то не са епитети, псувни. А след има няма седмица ще звъннат да кажат: "Я ни дай пари." При тях няма може ли, има ли, директно е "Дай пари", както и няма "Как сте? Добре ли сте?" Мен вече много ми писна да чувам как го овикват за глупости (защо сме отишли на планина, защо тичаме, жалки сме били, да не сме се мислели за атлети, защо още нямаме деца, защо още не сме женени, защо сме излизали с еди кой си приятел...).
Последното нещо, обаче, преля чашата. Майка му има кредити и много добре знае, че така не се става поръчител, не е да са възрастни и да не разбират, да се притесняват. Отлично знаят, че е формален документ (но задължителен) и въпреки това не му помогнаха с тази информация. Никога не са му помагали с нищо. Постоянно намилат как им бил длъжник, защото му били плащали следването като студент. Той вече сигурно им е върнал тези пари 200 пъти. Майка му има наследствен апартамент, който седи празен. Искахме да идем и да го ремонтираме с наши пари, те да си го дадат под наем и да си получават някакви пари, за да не зависят само от него. Не, много сложно било, не им се занимавало. Да, по-лесно е да звънят всяка седмица с "Дай". Абе, честно казано, нищо нямаше да ми направи впечатление от това, ако поне се държаха човешки. Ама те се държат меко казано агресивно. Мен вече ми прилошава като видя, че звънят. В 1 от 3 пъти е, за да покрещят профилактично за нещо, което им е хрумнало ей така случайно. Чувала съм супер грозни неща от тях по негов адрес.

Спирам, че написах роман. Усещам как сигурно ще има хора, които ще ме укорят, че "притесняваме хората", но реално те звънят всяка седмица да му викат, и да му искат пари, а за последните 10тина години това е първия път, в който той иска нещо от тях, а именно няколко цифри, които някой ще завре в купината бумащина и няма да погледне втори път. И те, естествено, не само не се отзоваха, а и изляха порой гадост връз него.

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
............ а за последните 10тина години това е първия път, в който той иска нещо от тях, а именно няколко цифри, които някой ще завре в купината бумащина и няма да погледне втори път. И те, естествено, не само не се отзоваха, а и изляха порой гадост връз него.

Преди да почине мъжът ми, поиска да изтегли заем от едни пикливи 1000 лева- негова прищявка за задоволяване, която не ми се побираше в доходите за месеца.
Точно така му казали и на него- човек за връзка, ако не могат да го намерят.
Само че, после се оказа, че всъщност, съм съискател, и ако той спреше да изплаща, можеха да предявят запор на жилището- СИО, което би им било трудно, ако аз не фигурирам.
Не можеше да се отпусне сумата и ако аз не се подпиша в документа- за целта го изпратиха в клона си по мой постоянен адрес.
Така че, бих ви посъветвала да се консултирате с адвокат, който е на ти с кредитите.
 

# 5
  • Мнения: 6 962
............ а за последните 10тина години това е първия път, в който той иска нещо от тях, а именно няколко цифри, които някой ще завре в купината бумащина и няма да погледне втори път. И те, естествено, не само не се отзоваха, а и изляха порой гадост връз него.

Преди да почине мъжът ми, поиска да изтегли заем от едни пикливи 1000 лева- негова прищявка за задоволяване, която не ми се побираше в доходите за месеца.
Точно така му казали и на него- човек за връзка, ако не могат да го намерят.
Само че, после се оказа, че всъщност, съм съискател, и ако той спреше да изплаща, можеха да предявят запор на жилището- СИО, което би им било трудно, ако аз не фигурирам.
Не можеше да се отпусне сумата и ако аз не се подпиша в документа- за целта го изпратиха в клона си по мой постоянен адрес.
Така че, бих ви посъветвала да се консултирате с адвокат, който е на ти с кредитите.
 
Това е, защото сте били женени. Така е, поради тази причина, когато баща ми поиска кредит, трябваше майка ми да се разпише (пред нотариус), че е уведомена и тн.

В нашия случай става дума за съвсем друго нещо. Техен подпис изобщо не се иска. Реално той може да ги впише и без да ги пита, ако си вземе ЕГНтата от акта за раждане. Питахме вече още като видяхме документа. Няма никакъв начин да ги потърсят за каквото и да било. То и не е това идеята.

# 6
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Абсурт, поправи ме ако греша, но май в тези случаи, съпружеското тяло е точно съисквател, но не и роднините.
Гугъл, ами защо не си е ползвал акта за раждане тогава, щяхте да си спестите излятата помия по негов адрес.

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839

В нашия случай става дума за съвсем друго нещо. Техен подпис изобщо не се иска. Реално той може да ги впише и без да ги пита, ако си вземе ЕГНтата от акта за раждане. Питахме вече още като видяхме документа. Няма никакъв начин да ги потърсят за каквото и да било. То и не е това идеята.

Ами, идеята ако не е такава, защо не дадеш ЕГН на твоите родители?
Не е нужно дори и да знаят.

Adellle, нормата се отнася за всички, а изключенията са подробно изброени във всеки закон.
Ако искат ЕГН на някого, само за да могат да имат допълнителна връзка с теб, то и задълженията му ще са същите като на всеки друг.
В противен случай, трябва да е указано специално- за съпрузи, за деца, за роднини, за познати, сватове и т. н.

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 22:29 от absurT

# 8
  • Мнения: 6 962

В нашия случай става дума за съвсем друго нещо. Техен подпис изобщо не се иска. Реално той може да ги впише и без да ги пита, ако си вземе ЕГНтата от акта за раждане. Питахме вече още като видяхме документа. Няма никакъв начин да ги потърсят за каквото и да било. То и не е това идеята.

Ами, идеята ако не е такава, защо не дадеш ЕГН на твоите родители?
Не е нужно дори и да знаят.
Ние двамата сме съкредитори и реално за този ипотечен кредит попълваме 2 комплекта еднакви документи и ги подаваме заедно. Писах вече имената на моите родители. Майка ми ми даде ЕГНто си след 3 думи, а баща ми (с когото се чувам веднъж в годината) само попита дали трябва да се разписва някъде и като разбра, че не е необходимо, ми продиктува своето по телефона. Документите на приятеля ми трябва да съдържат различни имена, а и в графата си пише Майка, Баща, Брат, Сестра. Няма графа: Майката на приятелката ми на семейни начела.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гугъл, на теб нали не ти крещят и не ти правят гадости(дано), та, не се тормози.

Аз в момента преосмислям поведението на моята свекърва. Не я оправдавам изцяло, има си трески в характера, но се оказа с тежко заболяване, което в в много голяма степен е отключило някои нейни странности в последно време, които доста ме ядосваха, а сега всъщност намирам логично обяснение.
В момента е при нас, но все още държим дистанция или поне аз усещам студенина и съответно аз също не прекалявам с излишни любезности.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 283
Гугълче, както са ти казали и преди мен - ЕГНтата ги има на мъжа ти в акта за раждане, изобщо не се занимавайте със свекъри.
Аз така на бившия ми мъж ЕГНто го взимам от акта за раждане на сина ми, ако ми трябва и точка.

# 11
  • Мнения: 6 962
Adellle, Бърди, щеше да е идеално така, но акта му остана у тях (т.е трябваше да мине първо през тях). Те така и разбраха и настана олелията. Отгоре на всичко се оказа, че неговия акт за раждане е някакъв нетипичен и няма ЕГНтата на родителите в него - в моя ги пише. И в на сестра му ги пише. Само при него като за беля не ги пише.  ooooh!

Лиляна, така и процедирам по принцип - гледам да не обръщам внимание. Те са на приливи и отливи. Има моменти, в които се държат, да кажем, нормално. И моменти, в които абсолютно превъртат и се държат супер агресивно. На мен ми е гадно да гледам, че го тормозят. Той се напряга доста от тези "разговори".

# 12
  • Мнения: 18 549
Дори да ги потърсят за нещо,дори казвам,не са хора.Живейте си живота и  колкото е възможно ги отрязвайте тези.Да им плати тока и водата, или храна,но не пари на ръка ,щом са такива. Със сигурност ще се справят по-добре без помощ,двама са.Каквото и да направят децата ни са ни деца,още повече,че правят нещо  добро.За  какъв дявол им  е свободен апартамент  без ползване нищо от него?Като не им стигат парите е  начин да си добавят.Като не искат-да се оправят.
    Да  споделя снощи, правих салата и   я пратих като чаша в бар ,засилих я  към сина си да я обърка,но преди да кажа нещо се разсърди,че го третирам като куче.Идеята ми беше да приготвя храната и да сервирам докато и   стои..да участва. Никой не яде. После той ходи натам,днес сутринта се усмихнал и никой не спомена нищо по повода. Не  съм права,наистина изглежда  като да хвърлям към него,плъзнах  съда.Ако бе снаха това,на мен поне три дни щяха да тракат зъбите от притеснение,тя колко щеше да се сърди-не знам.

# 13
  • Мнения: X
...така и процедирам по принцип - гледам да не обръщам внимание. Те са на приливи и отливи. Има моменти, в които се държат, да кажем, нормално. И моменти, в които абсолютно превъртат и се държат супер агресивно. На мен ми е гадно да гледам, че го тормозят. Той се напряга доста от тези "разговори".
Гадно е, спор няма. Нищо обаче не можете да направите, освен да държите максимално възможната дистанция, за да не си късате нервите. Няма да ги преправите на тези години, следователно- дръжте се по-надалеч.

Боряна, нищо за сърдене не виждам в ситуацията със салатата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Направо се чудя тоя човек как ги изтрайва, как не е блокирал номерата им още...

Общи условия

Активация на акаунт