Искам да кажа ... (123)_22.05-28.05

  • 59 365
  • 828
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предстои хубава седмица - балове и най-светлият празник - на писмеността.

Какво четяхте като ученици?

Готварската книга на "Искам да кажа..."  chef

# 1
  • Мнения: 5 343
Благодаря за новата тема.
Израснах с книгите на Карл Май Heart Eyes. Открих го 13-годишна и всяко лято до 20-годишна прекарвах времето си с Винету, Олд Шетърхенд и цялата банда честни уестмъни. Вълшебни лета бяха Heart Eyes.
От тогава открих приказния свят на книгата и постоянно чета. Сега съм „Мафията на майките“, похвалих я и на съпруга ми.Той също много чете.

# 2
  • Мнения: 22 343
Като ученичка четях всичко,  което ми беше интересно.
Дядо ми имаше завидна библиотека и си избирах книги от нея.
Чела съм и доста неподходящи за възрастта ми книги, но никой не можеше да ме спре, наумя ли си да прочета нещо. Simple Smile

# 3
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
И като дете, и сега чета почти непрекъснато. Имахме голяма библиотека, отделно имах карта и за кварталната библиотека. Сега вече начините за снабдяване с четива са къде-къде повече.

# 4
  • Мнения: 3 609
Искам да честитя на Жаки на патерици с пожелание да е все така позитивна. Да се радва на здраве, да е обградена с обич и да има много поводи за празник. Дано всичко лошо мине бързо!!!

Моя мъж отвърна на удара и като контраатака на романтичните филми, които все го карам да гледаме, ме завлече на кино на Пришълеца.  Mr. Green

Като малка четях доста, различни неща, но винаги съм обичала да чета. Помня, че съм чела "Пипи дългото чорапче" без да преувеличавам поне 5 пъти, а като прочетох "Време разделно" ревах със сълзи.

# 5
  • Мнения: 4 303
И като дете, и сега чета почти непрекъснато. Имахме голяма библиотека, отделно имах карта и за кварталната библиотека. Сега вече начините за снабдяване с четива са къде-къде повече.
И при мен беше същото. Ходех в библиотеката сутрин да си взема книжка и след обяд за да я върна. Е, става въпрос за по тъничките детски книжки, но никое от децата покрай мен не четеше. Няколко пъти библиотекарката ме препитва за да разбере дали наистина съм чела или ходя ей тъй да си сменям книжките.

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!  bouquet

Като дете четях постоянно.

 Бях книжно плъхче и не си показвах нослето навън често, а все бях заровена в някоя книга.
Четях много и всичките си джобни и въобще пари от подаръци ги давах за книги, речници, списания и абонаменти. Бях редовен читател в библиотеката и до ден днешен първото нещо , на което се записвам в нов град е местната библиотека.

Книгите ми даваха всичко, от което имах нужда и се потапях напълно в тях.

Харесвам всякакви жанрове, но си имам любими и често посягам към тях.
 Любимата ми мечта като дете бе да имам стая библиотека  с огромни лавици от пода до тавана с книги, с кресло,  камина и френски прозорци с плътни завеси и с изглед към планина и вода.
Исках да съм писател и да чета на воля по цял ден и нощ.. Някой ден!

Сега също чета доста, но освен книгите и журналите, вече има много разсейващи фактори като нета и заетостта. Пак намирам време да чета, но не е денонощно както преди.



# 7
  • Мнения: 22 036
Честит роден ден на Жаки.

Контесо, ужас  Shocked. Съчувствам ви. И тук редовно се напиват и карат. Колко ви е аксесът за застраховката?

Книги чета всякакви, в повечето случаи чета повече от една.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 7 205
Добро утро!
Успех, на тези които днес са на изпит.
Довечера сме на абитуриентка.

# 9
  • Мнения: 22 036
Добро утро!
Успех, на тези които днес са на изпит.
Довечера сме на абитуриентка.

Абе момиче, много рано си станала. Добро утро  Hug.
Да, късмет на децата и аз пожелавам. Тук изпитите са през целия 11 и 12 клас та не се впрягам много, защото не мога все да съм под стрес.

# 10
  • Мнения: 6 666
Добро утро и успех на зрелостниците, както и спокойствие на родителите bouquet
Обожавам мириса на библиотека и книжарница.Обичам да чета книги от малка.
Жаке, жива и здрава да си, на патерица bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 7 205
Даун, станала съм рано, защото трябва да гладя роклите на госпожиците, че довечера няма да имам време. Пък снощи не домързя Simple Smile
Ходихме на цирк. На децата им хареса. Снимаха се с Елза и Олаф, ядоха захарен памук. Имаше един номер със змии, през цялото време бях притеснена дали после ще им излезе бройката на змиите.  Laughing

# 12
  • Мнения: 22 036
Даун, станала съм рано, защото трябва да гладя роклите на госпожиците, че довечера няма да имам време. Пък снощи не домързя Simple Smile
Ходихме на цирк. На децата им хареса. Снимаха се с Елза и Олаф, ядоха захарен памук. Имаше един номер със змии, през цялото време бях притеснена дали после ще им излезе бройката на змиите.  Laughing
Joy, прерови си чантата и тези на децата за всеки случай. Моето дете беше завъдило гекони в стаята си и в продължение на седмици ги ловях и пусках на вън Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 10 410
Добро утро!
Пожелавам успех на децата и днес!
И аз четях много - каквото намеря, купувах си книжки, разменях, имах и карта за библиотеката. От там първо изчетох научно популярната литература.
С малко закъснение искам да честитя рождения ден на Жаки - желая здраве, щастие и усмивки 🌷

# 14
  • Мнения: 14 243
Добро утро!

Успех на децата днес!

Жаки, честита да си и да минава кофти периодът!

Като дете четях каквото успея да докопам от огромните библиотеки на фамилията, никой не ме е контролирал какво чета. Книгата винаги е била най-верният ми приятел  Heart Eyes

Ще ходя на лекар днес, кашлицата ми не преминава и не звучи добре. Освен това нещо ми се е раздразнило окото и трябва да ходя с очила, голяма драма...

Общи условия

Активация на акаунт