Искам да кажа ... (174) през септември 2020

  • 44 904
  • 939
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ех, лятото се изнизва и с него и лежерните дни.
Да се захващаме за работа, а?


Готварската книга на "Искам да кажа..."   

Препоръчани автори:
Скрит текст:
Луиз Пени, Крис Картър, Майкъл Конъли,
Харуки Мураками; Джоджо Мойс;
Гришам; Удхаус; Каролайн Греъм;
Ларш Кеплер;
Александра Маринина; Софи Кинсела; Александра Потър;
Луиз Бегшоу, Кристина Дод
Несбьо
Съмърсет Моъм
Г.Господинов
Препоръчани книги:
Скрит текст:
Непознатият на Харлан Коубън; Непрогледност на  Робин Кук
Все още аз – Джоджо Мойс, "Живот в скалите" на Мария Лалева
"Устоите на земята" от Кен Фолет; "Норвежка гора"; книги от поредицата "Преживяно";  Корабът с булките – Джоджо Мойс; Чамкория /книга и театрална постановка/
Грегъри Дейвид Робъртс - Сянката на планината /част втора на Шантарам/; "Пучини. Бохеми и пеперуди" – Янош Бокай; По следите на изгубеното време - Марсел Пруст; Моят живот с Имре Калман от Вера Калман; Едит Пиаф от Симон Берто
Жената от каюта 10 трилър - Рут Уеър, "Ударът" на Гришам; " Хиляди сияйни слънца"; Калуня-Каля; Ловецът на хвърчила; Планините ехтяха; Нестинарка; Стопанката на Господ; Историите от света на Диска; Тес от рода Д'ърбървил; "Библиотеката на мъртвите" - Глен Купър; "Кривата на щастието" на Иво Иванов; Островът на пеперудите - Кимбърли Фрийман; Завръщане у дома - Розамунде Пилхер; Момичето, което бях от Джоджо Мойс; “Четирите споразумения” – езотерика; Тютюн на Димитър Димов; Железният светилник; „Умението да обичаш” на Мигел Анхел Руис; Петото споразумение; Съпругата помежду ни; Баба праща поздрави и се извинява; Трилогията “ Кралете на бърбана”, “ Ангелския дял” и “Дяволския дял”; Яж, моли се и обичай;
"Денят след утре"; новата книга на Камила Лекберг - Златната клетка;
Чернобилска молитва; Хипнотизаторът;  Договорът Паганини;
„Междупанелни войни” на Н.Крумов.
„ Момиченцето с всички дарби”; "Всичко наопаки" - Александра Маринина; "Монахинята" - Дени Дидро;
Топ мистериите на света; "5 секундното правило - как да победим колебанията , да открием смелостта и да променим жиивота си ";Трябва да знам, К.Кливланд; "Сблъсък" на Стивън Кинг;
Маркес и Сто години самота
"Оцеляване" от Миа Шеридан
Мъдростта на древна Япония; Шибум; Острието на бръснача – С. Моъм;
„Лисицата” на Никифоров , „Хавра” на Карабашлиев
Зорба гърка - книга и филм, Знахар и Морал; Монахът, които продаде своето ферари
Препоръчани филми и сериали:
Скрит текст:
Зелената книга; Остатъците от деня - С Антъни Хопкинс и Ема Томпсън; Фаворитката, особен режисьор е Лантимос; Dogtooth (пак негов); Рома; Вдовици; Майка - сериал; Лично правосъдие с Брус Уилис; Ангел на възмездието; Черен в клана; Скрити числа; Casa de papel – сериал; The Departed на Скорсезе; The Good Wife /Добрата съпруга/ - сериал; От другата страна – сериал; El Principe – сериал; Без самоличност /Sin identidad/- сериал; Vivir sin permiso – сериал. Има го преведен в замунда.
БГ сериали - Дяволското гърло, Господин Х и морето; Денят на бащата
Милиарди – сериал; Свръхестествено – сериал;
Събирачът на трупове
сладко филмче, руско, Втора младост
Хотел Мумбай
Цар Лъв; Аладин, “13 причини защо”- сериал
корейски сериал - Потомци на слънцето; "Анна” – филм; "Големите малки лъжи"; " За любовта. Само за възрастни";
украинския сериал "Хрътката" (Нюхач)
новия сериал на Дженифър Анистън и Рийз Уидърспуун - The Morning show; филм – Чудо;
"Животът такъв, какъвто е" / Life itself – филм;
"The big short"
италиански филм - "Перфектни непознати”; един друг филм на същия режисьор/сценарист - "За всичко е виновен Фройд"; The Finest Hours , по истински случай е; "Лоши момчета завинаги" (Bad Boys for Life); новият „Джуманджи”; Аз, роботът;
The good doctor –американски сериал, има и корейски преведен на български със същото заглавие; Други корейски  сериали - - Romantic Doctor, Teacher Kim, Ирис; Испанско кино - Ocho apellidos vascos, Perfectos desconocidos, El desconocido.
"На един черпак разстояние" с невероятната Хелън Мирън; Gifted и After sunset; "Изкуплението Шоушенк"; Homeland – сериал
Историята на прислужницата; Контролна кула;  Модерно семейство - сериал, Моят шпионин
Париж може да почака
Анабел (ужаси)
Предишните теми:

# 1
  • Мнения: 5 242
Мерси за темата😘
Септември ми е любим, имам ден ден;), детето почва училище, все още има хубави дни за плаж.
Да ни е на късмет!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 635
Цвети,не се настройвай ,че трябва да те боли.Аз след вадене никога аб не съм пила..
На а Ена групата ще е Калинки, хаха.дтугата седмица ще я влача по изследвания.

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 623
И на мен септември ми е любим! Двамата с ММ имаме РД и на неговия се оженихме.

Лилс, благодаря за темата!

Нека е топъл, хубав и спокоен месец!

# 4
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 761
Дано да е щедър, здрав и спокоен септември!

# 5
  • Мнения: 10 982
Благодаря за новата тема Simple Smile
Септември е любимият ми месец за море и леко носталгичен, заради отиващото си лято.

Цвети, няма да те боли, спокойно. След няколко дни ще забравиш, че е ваден.

# 6
  • Мнения: 6 255
Аз пък искам прохладен,но не дъждовен септември 😁.
Бубе,много сме рождениците,да 😂.

# 7
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 623
Така е, Ренко!

# 8
  • Мнения: 39 040
Мерси за темата, Лиляна. Септемрви го свързвам с аромата на печени чушки. Е,няма да откажа и едно гръцко море, но няма да е тази година.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 695
Лили Heart
Септември ми навява носталгия и ми е мъчно, че лятото свършва...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 965
Само здраве за децата си пожелавам за новия месец Blush.
Вече дори не си спомням, че съм била на море.
съни, и аз си мечтая да съм принцеса, но не намерих принц Grinning

# 11
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема, Лили!

Мари, чушки ли каза? Тези дни съседите ни пекат чушки и мирише много примамливо. Е, понякога мрънкам, че е много умирисано.

Легнали сме си и зяпаме тв. На мен ми се затварят очите...

Лека вечер!

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Хубав да е септември за всички ни!

# 13
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Мерси за темата. Септември ми е любим. А морето през септември го обожавам.

# 14
  • Canada
  • Мнения: 3 435
Кога стана септември?! Него го обичам, това, което следва не.

Лин, Ем, браво на девойката, ама нали знает, че като живее още при мама и тате е друго Joy Лично на мен цената на този телефон ми е над психологическите граници.

Етти, браво! За кога?

Общи условия

Активация на акаунт