С какво ви дразнят свекървите- 80

  • 68 034
  • 760
  •   1
Отговори
# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
По казуса на Цвети ще кажа само, че ми звучи като 18-годишна пикла, влюбена и летяща в облаците, непознаваща никакви грижи и тревоги. Да, ама животът не е само цветя и рози и на хората не им вадят бъбрек, само за да манипулират близките им. Особено снахите им!

# 2
  • Мнения: X
Картинката, ах, картинката!  hahaha

Благодаря, Тарти за новата тема!  bouquet

# 3
  • Мнения: 15 619
Цвети, прочетох ти постингите. Разбирам много добре какви са ти притесненията. От разказа ти не смятам да са неоснователни..., но положението е такова. Свекърва ти, каквито и черти да има, дразнещи за теб, е майка на съпруга ти. Той, ако е нормален човек, ще се чувства задължен да й помогне. Твоята роля е ти на него да помогнеш. Абстрахирай се от другите глупотевини. Има нещо за вършене и то няма да бъде свършено от друг. Тежестта пада върху него. Не го оставяй да се чувства сам в това.  
П.П. Не можеш да "отвориш очите" на никого, ако той самият не е узрял да види, така че не опитвай.Резултат няма да има, какъвто би ти се искал.
 

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 18:32 от luna

# 4
  • Мнения: X
Да, ама животът не е само цветя и рози и на хората не им вадят бъбрек, само за да манипулират близките им. Особено снахите им!
Ти пък! Сигурно свекървата е гледала "Ало, ало" и, вдъхновявайки се от хер Флик, е измислила "подъл план". Mr. Green

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хм, по казуса на Цвети защо пропуснахте две неща, които са от значение?
тази приятелка реши че това не е достатъчно и звънна пак да му каже как той непременно трябва да  спи там, просто да остави всички и да си отиде при нея.

пред него тя не може да се движи, ами вчера й измих чиниите и й занесох вода до леглото, тя поиска да я върна в кухнята, защото ако й се пие, щяла да си вземе; постоянно обяснява как те ще си бъдат двамата заедно; казва че е зле, но май месец отива на почивка до Ирландия с приятелки, която отказва да отмени; не иска аз да хода в тях, защото се притеснявала от това, колко зле изглеждал апартамента(и това се споменава в съобщения по вайбър рано сутринта в събота, когато е ясно че сме почивка и двамата и сме заедно) и много други неща.

И какво ще правят, като синчето напусне работа, за да се грижи за нея? И защо не изявява желание, като е болна, да я гледат двамата, а иска единствено синът й да е постоянно до нея, че да си били постоянно заедно? И човек в сериозно здравословно състояние, при положение, че му е толкова зле и чака диагноза, а вероятно предстоят още изследвания, ще хукне ли по чужбина, при положение, че нещо може да се случи там и да няма възможност да се реагира?  Thinking Странна работа.

# 6
  • Мнения: X
Всъщност, не сме ги пропуснали. Прочети по-внимателно.

# 7
  • Мнения: 14 830
На мен информацията ми е доста оскъдна.
Чака се хистология- на какво ,от какво е взета пробата.
Бъбрека е махнат- защо.Тя пише че не е функционирал.Това обаче не е причина да се отстрани.Виж ако във въпросния бъбрек има процес....вече е друга бира
Явно самат Цвети или  не е достатъчно запозната с нещата или не казва всичко

# 8
  • Мнения: X
Явно самат Цвети или  не е достатъчно запозната с нещата или не казва всичко
По-скоро, в първия си пост каза твърде много и се усети късно.

# 9
  • Мнения: 15 619
На мен, като на страничен човек, не ми трябват повече лични подробности, като епикризи, хистология и прочие детайли. Жената е оперирана. Отстранен й е бъбрек. В момента има нужда от грижи и помощ и явно друг насреща няма.
Що се отнася до някакви коментари назад, че близките в случая не знаели каква е диагнозата, значи не са се интересували... Crazy Има как да се интересуваш, има как да питаш и има как да ти шикалкавят насреща, че и предполагаеми диагнози даже да не изкажат, да го лекуват, но да не отговарят. И има как фалшиви диагнози да пишат в епикризи. Много личен опит ви разказвам.  Peace

# 10
  • Мнения: 5 366
Картинката е един път, хехе. Благодаря за новата тема!

# 11
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
И на мен ми дадоха епикризата заедно с хистологията, която излезе чак 10 дни след изписването. А операцията никак не беше тежка, напротив. Напълно е възможно да се забавят, защото докато не излязат резултатите от хистологията няма как да ги включат в епикризата по обясними причини. Възможно е да не са наясно със състоянието, както и лекарите. Те се оправдават на изписване, че ще кажат като излязат резултатите. И ей така се въртиш в затворен кръг, а когато има основания за притеснение е влудяващо

# 12
  • Мнения: 14 830
И на мен ми дадоха епикризата заедно с хистологията, която излезе чак 10 дни след изписването. А операцията никак не беше тежка, напротив. Напълно е възможно да се забавят, защото докато не излязат резултатите от хистологията няма как да ги включат в епикризата по обясними причини. Възможно е да не са наясно със състоянието, както и лекарите. Те се оправдават на изписване, че ще кажат като излязат резултатите. И ей така се въртиш в затворен кръг, а когато има основания за притеснение е влудяващо
Е то е ясно че без хистология няма как да говорят за окончателни диагнози
но е факт че бъбрека е махнат ,а за това има причина
Но на мен ми избоде очите как и нейните родители с лека ръка са казали че жената манипулира
Ако имахме обратния вариант и свекървата беше казала ,че родителите и лъжат.Щеше да е як вой в темата

# 13
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Аз доколкото разбрах, прочела диагонално, съмненията за манипулации не са на основание състоянието на жената, а обажданията на "загрижените" приятелки. С такова впечатление останах.
Иначе няма спор, че да се стигне до вадене на бъбрек не е без нищо. Не, че историята не познава и такива случаи. Темата за лекарите е друга и хич не ми се влиза в нея

# 14
  • Мнения: 6 962
Според мен е повече от очевидно, че момчето не трябва да напуска работа. При всички положения го чакат разходи. Оттам нататък нека обърне внимание на болната си майка. Да, ще е повече внимание от обичайното, което явно дразни Цвети, но това е извънредна ситуация и няма да продължи вечно. Той в момента не може да й откаже, а и не трябва. Смятам, че цялата негативна информация за жената идва от бившия й мъж, който все пак е бивш и нищо чудно да злослови нарочно.
Цвети, самият ти мъж как описва детството си и отношенията си с майка си?

Общи условия

Активация на акаунт