С какво ви дразнят свекървите- 81

  • 75 664
  • 805
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 346
Ауу! Първа съм! За неудоволствие на някои.

Тарталета, картинката е много актуална. Ние - съвременните баби сме модерни, неглиже навън не се показваме.

Моето по-малко внуче обича да се тръшка и да се налага. Майката и бащата по-лесно отстъпват на капризите. Често  по-големият брат  е потърпевш, без да е виновен, ако капризът  е свързан с него. Това на мен не ми харесва. Аз съм по-строгата и по-непреклонната.
Трябва да им огранича контактите с него и те да стават само в мое присъствие.  

# 2
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Каг, малкото внуче е девойка, нали?
Може би е нормално (неправилен подбор на термин, но не ми идва друг на езика) баткото да е потърпевш в повечето ситуации, а малката госпожица са е глезана.

# 3
  • Мнения: 12 663
Много е гадно това. Имах приятелка, която точно това правеше - ти си по-голям, трябва да отстъпиш.

# 4
  • Мнения: 6 962
Каг, малкото внуче е девойка, нали?
Може би е нормално (неправилен подбор на термин, но не ми идва друг на езика) баткото да е потърпевш в повечето ситуации, а малката госпожица са е глезана.
Това го наблюдавам на много места. При братчета и сестричетата, братчетата винаги го отнасят повече. Сякаш дъщерите повече умеят да предразполагат родителите си. С ММ определено е така, с бившия ми приятел - също.

# 5
  • Мнения: 18 548
КАГ почнах работа по едно време в един магазин да го кажа,то цял център беше търговски.И шефът  разправя ,почваме ,пък ако не потръгне ,ще сменим собственика. И ти така ,няма достъп за родителите.Но  ме разсмя.

# 6
  • сф
  • Мнения: 394
хъмм, аз пък имам чувството, че с по-малкото си дете (момиче) имам значително по-малко търпение и като че ли по-малко понасям тръшканици, в сравнение с по-голямото (момче) на същата възраст...

# 7
  • София
  • Мнения: 5 960
Гледате ли Откраднат живот по Нова? Доц. Мазов ще се жени за д-р Хинова и по този повод каза на д-р Кръстева: По-добре под чехъла на жена ми, отколкото под ботуша на майка ми  hahaha hahaha hahaha

# 8
  • Мнения: 18 548
Прав  е човекът.Аз си знам,че синът ще каже каквото казва снахата и  дори не го чакам де се произнесе. И не ми пречи това.
Всъщност  когато бащата на снаха ми каза:Ти  си каквото сме ние , и ти си баба и  ние.Същото което си мислех. В този момент  разбрах,че сме на една страна-да се радваме и обичаме  децата  внуците ,кого повече ,то се знае.И ми изчезна ревността  и не питам кога  и  колко ходят там  и какво правят. Ако имам въпрос е как прекарахте там,ако знам.И това е едно освобождаващо чувство. Да стигнеш точката.Защото каквото да говорим си има "нещо",ревност или друго,но има.Така няма надпревара.Не  мисля колко са дали ,нито дали ли са нещо въобще.Радвам се,че със сина си се разбираме  и без да говорим понякога- и двамата знаем защо другият  постъпва така .Какво го мъчи.
Та   по-добре под чехъл,отколкото под ботуш.
Само не знам снахата защо ме пита синът страх ли го е от мен,че нищо не смеел да ми каже. Като стигне и тя като мен да заключение,че не се съревноваваме ,ще настане  мир и любов.Чакам.

# 9
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Това с по-разглезеното момиче, отколкото момчето, се получава заради татковците. По начало майката е по-строгата или поне така изглежда за детето, защото тя е тази, която дава повече команди, заради повечето време с детето. татковците от друга страна разглезват повече момичетата, отколкото момчетата. Психологически повечето действат така.
Но е голяма грешка на родителите да карат едното дете да отстъпва повече на основание, че е момче или пък по-голямо.

# 10
  • Мнения: 12 663
Стига, бе. Нима и родителите имат грешки? И сега кво да прави КАГ?

# 11
  • Мнения: 5 618
Как какво?  Ще им ограничи достъпа до детето, не четеш ли?

# 12
  • Мнения: 5 346
Да, момиче е и разликата е 5 години. Не съм съгласна, че по-голямото трябва да отстъпи, защото е по-разумно. Също така в училище  съм много  против да се каже "Хайде сега се извинете един на друг и да приключим" Извинява се само виновният.
Трещи, нали  казах. Ограничавам им контактите. През деня при мен. те са на работа. Само вечер за 2-3 часа при тях, докато заспи.

Боряна, аз си признавам, че ревнувам.  В събота и неделя като не ги видя и почвам да ревнувам, че не е делничен ден. Когато малката е на градина, нямам търпение да си дойде. Все им казвам, че може да си поостане вкъщи, да си почине, да не е в контакт с болни, да не ходи в лошото време. В същото време много добре осъзнавам необходимостта от посещение на градина заради социализация, приучване  към самообслужване и подготовка за училище. Децата, които не са ходили на градина по-трудно се адаптират в 1 клас. Ама си ревнувам, какво да правя?! В последната седмица  пак си беше у дома, заради кашлица. Да, ама аз на работа по заместване и направо съжалявах, че съм обещала това заместване, а не съм у дома да си я гледам. Майка й си взе отпуск и си я гледа. Тя горе долу седмица е на градина, две у дома. Ми тя с мен проходи, с мен проговори,  с мен свикна без памперс и въобще ми изпълва живота. Как да не ревнувам?! Хубавото е, че от 1 юни почва ваканцията. Ще си я изкараме заедно с нея и баткото.

# 13
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
  В същото време много добре осъзнавам необходимостта от посещение на градина заради социализация, приучване  към самообслужване и подготовка за училище. Децата, които не са ходили на градина по-трудно се адаптират в 1 клас. 
Не, че е по темата, но в нашия клас е точно обратното. Децата не ходили на градина, а тръгнали в предучилищна в училище, много по-добре се адаптираха.
Аз преместих моя в училището, в което сега е ученик, в последната предучилищна група. Сега 80% от този състав са пак заедно. На децата ходили на градина до последно им беше най-трудно в началото на 1 клас. Моя направо тичаше за училище, а на градина хич не искаше да ходи. Децата тръгнали в предучилищна направо в училището нямаха никакъв стрес в първи клас, поради факта, че обстановката и режима е същия. А на тези от градината им беше коренно различно. Идват от различни градини разбира се, тези, които да последно са ходили.

А като не одобряваш нещо у сина и снахата, на кого го казваш? На сина си ли се опитваш да обясниш или направо с учителския тон на снахата?

# 14
  • Мнения: 407
Почти завидях на снахата на КАГ.

Общи условия

Активация на акаунт