С какво ви дразнят свекървите- 83

  • 87 222
  • 803
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 15 619
 Grinning
Ха, добре заварили!

# 2
  • София
  • Мнения: 19 249
Може да са били ученички, студентки и какво ли още не. Въпросът е как са ги квалифицирали тогава "моралните стожери на обшеството" в лицето на леля Пена и леля Гена. А квалификациите на тези лели никога не са били особено мили.
Била съм свидетел не чак толкова отдавна на категорично изразени съмнения за здравословното състояние на осиновените деца. Лошото е, че в конкретния случай обмислящите осиновяване хора май се повлияха от тези приказки.
Само споделям чутото, извинете, ако някой се почувства засегнат, ще го изтрия.

Съвсем се отклонихме от темата...

# 3
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Отклонихме се, но тръгна със започнатия с теб разговор за разликите. ти така и не каза какво точно на теория е така, а на практика не е и за това аз дадох няколко примера.

Иначе темата за осиновяването наистина е много тегава

# 4
  • София
  • Мнения: 17 775
Това, че една 50-годишна има повече опит от една 20-годишна, далеч не значи че трябва да иска да предава съдържанието на този опит и възгледите си върху снахата, която пък от своя страна не е длъжна да ги приема. Досадно е да се ползва този образ на по- опитния за дребни неща особено. Какво като е мила маруля 40 годин', а другата 15? Чисто налагане си е. Някой спомена назад за тъщите. Аз пък се чудя защо няма 80 теми "С какво ви дразнят зетьовете?"

# 5
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Малеее, чета постовете на Даун от предната тема за петицията, за "неистинските" семейства, за осиновените деца, и не мога да повярвам. Категорично няма да отида да чета там, че много ще се ядосам. Едно такова чудо ми стига в къщи...  Sick

# 6
  • София
  • Мнения: 19 249
Отклонихме се, но тръгна със започнатия с теб разговор за разликите. ти така и не каза какво точно на теория е така, а на практика не е и за това аз дадох няколко примера.

Иначе темата за осиновяването наистина е много тегава
Докато пишех за теорията и практиката, някой писа преди мен. И ако щеш вярвай, но не помня точно на какво отговорих.  Grinning Ще се върна назад, дано се сетя.

# 7
  • Мнения: 18 548
За  мен семейство е когато са си омесили гащите  и финансите и имат общо дете.Независимо дали и  трите неща са спазени.Осиновеното дете или доведеното дете е  също толкова свое,с разликата,че е малко в повече свое.И при собствени внуци  има искри между снаха и свекърва,какво остава да има нещо "отгоре".Докато приеме нещата, минава доста.
Някои  имат брак,но живеят напълно отделно и  бракът не прави семейството.И все пак защитава често децата поне.
Скрит текст:
Аз съм на  консервна вълна,надничам за кратко,докато почивам,че се изморявам бързо.И няма да дам на снахата  буркани ,да си насади на терасата  и да си прави  каквото иска.
Майтапя се ,излизам на пазар,че свърших суровини,захар няма.да не стане като се върна 13 страници колко съм гадна свекърва.Яд ме е ,че не вземат.
Видях петицията ,и  аз отказвам дори да чета.И гейовете  са хора.Дори да е насочено против тях.

# 8
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Няма да пиша по повод хомосексуалните имат ли право на семейство.
Малко или много обаче, ми стана смешно сравнението на опита. Не е общовалидно това нещо. Може една жена на 50 никога да не е работила друго, освен домакиня, пък 30 годишната има минимум 10 години опит като работеща.
Може една 50 годишна да не е гледала своите деца, а 30 годишната да не се е отделяла от своите. Мога да дам още възможни разлики, в които по-младата да води като опит по-възрастната, но няма смисъл. Просто не е ок, когато налагаш своите разбирания и опит на друг човек. Дали ще е на снахата, или на дъщерята-все тая

# 9
  • Мнения: 22 036
Пеперудкова гледа грешни подправки в градината си  Crazy.
Няма разлика между осиновените деца. Просто аз и родителите ми са имали късмет да ме осиновят като бебе. Сега е трудно и периодът на напасване е много по-дълъг и сложен, но поне осиновителите са наясно с това и отдават цялата си любов и време на децата си.

Ма ко се потресе за разведените и осиновените, но аз няма да забравя една потребителка, която се възмути, че в парка е срещнала дете със сериозно заболяване, в инвалидна количка, и че нейните две ангелчета са се депресирали от гледката. Нарече детето "зеленчук" и каза, че е редно да си го държат в къщи.

# 10
  • Мнения: X
Някой спомена назад за тъщите. Аз пък се чудя защо няма 80 теми "С какво ви дразнят зетьовете?"
Защото майка ми не е открила форума.  Mr. Green

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
, но аз няма да забравя една потребителка, която се възмути, че в парка е срещнала дете със сериозно заболяване, в инвалидна количка, и че нейните две ангелчета са се депресирали от гледката. Нарече детето "зеленчук" и каза, че е редно да си го държат в къщи.

ъъъъ, при всичкото нещо, което съм видяла написано в този форум, това като че ли може да счупи тъпометрите  Shocked

# 12
  • Мнения: 6 962


Ма ко се потресе за разведените и осиновените, но аз няма да забравя една потребителка, която се възмути, че в парка е срещнала дете със сериозно заболяване, в инвалидна количка, и че нейните две ангелчета са се депресирали от гледката. Нарече детето "зеленчук" и каза, че е редно да си го държат в къщи.
Shocked

Това направо не е за коментиране.

Няма никакво значение чий опит е по-голям. Всяко семейство си има собствени навици. Така или иначе за повечето неща няма правилен отговор, а всичко е строго индивидуално. От миенето на марулите до диетата на децата. Да споделиш опит е чудесно, да напъваш да е по твоя начин - не е.

# 13
  • Мнения: 1 454
"Бъди благословена" невероятен филм от онова време, нека по-младите да го изгледат.

# 14
  • Мнения: 22 036
, но аз няма да забравя една потребителка, която се възмути, че в парка е срещнала дете със сериозно заболяване, в инвалидна количка, и че нейните две ангелчета са се депресирали от гледката. Нарече детето "зеленчук" и каза, че е редно да си го държат в къщи.

ъъъъ, при всичкото нещо, което съм видяла написано в този форум, това като че ли може да счупи тъпометрите  Shocked

Тарти, а я харесвах преди това. Пишеше добре. Крейзи чик май беше и имаше аватар на девийка, държаща риба. Не съм го забравила от тогава. Толкова гадно ми стана.

Общи условия

Активация на акаунт