Професионални серии за коса - тема 93

  • 42 885
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 93

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil


 

Вместо запис, моля споделете:

1. Кой е следващият продукт или серия, който ще си купите? Пробвали ли сте го или само от мнения ви е привлякъл вниманието? Защо точно това?
2.Кои продукти от сериите Хайвер на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им?
 


Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal
Lakme Ultra Violet


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Фрея, страхотна зима тема!!!!

Заглеждам продуктите на Наши, те мисля да са следващата ми покупка. Няма да е скоро, тъй като имам доста нови серии да пробвам, но заглеждам серията PHYTO REAPAIR.


От хайверните Алтерни, любима ми е хидратиращата серия, след нея косата ми е блестяща и подредена, усеща се и протеинчето в нея! Имам тестер на Caviar RepairX и смятам скоро да я тествам. От скоро имам Alterna Multi-Vitamin Heat Protection Spray и протеиновия крем, но още ги тествам.

Последна редакция: пн, 14 дек 2015, 10:39 от nad_tab

# 2
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря  за новата тема!  bouquet
За сега не съм набелязала нови продукти за покупка. Стремя се да ги намалявам.  Simple Smile
На Алтерна от серията хайвер имам и протеиновата и хидратиращата - шампоан и балсам. Харесвам ги като цяло, но не са от любимите ми  продукти. Peace

# 3
  • Мнения: X
Фрееей, темата е страхотна, тази розово-лилава плитка ммм Heart Eyes благодаря за старанието Hug

1. Точно днес пуснах поръчка на няколко ампулки Наши да се заредя, както и едно-две неща от серията so pure на Кюн, много ми харесват като цяло, правят косата една лека, не се усеща натрупване на продукти, но хубаво ми подхранват, а и скалпа ми е спокоен с тях. Heart Eyes

2. Хайверната хидратираща серия имам - шампоан и балсам, хидратиращото мляко, СС крема - не ги усещам като силно хидратиращи, предполагам заради протеина в хайвера, но много ми харесват точно заради това, защото иначе косата ми би ставала прекалено мека и клепнала. При СС-то усещам и леката фиксация, което не ми допада и затова може би не бих подновявала. Ползвала съм и други неща от хайверната линия, но само от мостри и едва ли ще е точно мнението ми, но споменатите ги пробвах, купих и ползвала достатъчно. Peace

# 4
  • Мнения: 799
Фрея, благодаря за прекрасно оформената тема, която ни поднасяш всеки път  bouquet

1. Новата покупка, която обмислям е :
1.1  три стъпковата терапия на Медисютикълс  -заинтригува ме по- описанието, което Вивиан, даде и мисля, че ще е подходяща за моята коса
1.2 Термото на Алтерна  Blush не знам защо му се чудя още  Mr. Green
1.3 хидратиращ финиш на джойко, препоръчан от момичетата в темата  bouquet
1.4 В издирване съм на хидратиращ шампоан, който да не ми отнема от обема  Crossing Arms

2. Хайверена Алтерна
Имам и хидратиращата и протеиновата - към момента не съм възхитена от хидратиращата- отне ми от обема  Tired
Протеиновата ми допадна, но съм я ползвала за кратко тъй като имам доста други серии за привършване и скоро ще и дам шанс пак  Whistling

# 5
  • Мнения: 4 734
Следващите ми продукти, които съм си набелязала са кутия ботокс ампули на Лореал, медения оцветяващ шампоан на Лакме (понеже имам само маската) и серията Витал Нутришан + олиото от Сатин ойл серията на Keune. Просто не съм пробвала още нищо от тази марка и по хубавите отзиви тук искам да я пробвам за хидратираща серия... За протеинова серия сега си мисля за Архитекта на Керастаз, който съм ползвала преди и ми хареса, а сега имам Редкен Екстрийм и не ми допада ама никак. Мисля да си взема отново и 2-стъпковия на Aphogee за борба с късането на косата ми...
В тази връзка да питам протеиновата серия на Keune силна ли е, в смисъл дали изсушава косата и какво е сравнението й например с Архитекта на Керастаз? Ако има пробвали и двете серии, моля да сравнят... Praynig
Хайверните серии на Алтерна не съм пробвала, но и не ме изкушават  в момента, понеже косата ми не харесва протеини и от всичко се изсушава... Търся си лек протеин или такъв, който по-скоро омекотява и не се усеща като протеин на косата.... Приемам идеи... Hug
Фрея, питаше как нанасям маслата... Ами аз много обичам да се мажа с масла, имам много видове масла, но ме е яд, че косата ми не реагира на тях много добре...В смисъл нямам никакъв уау-ефект, по-скоро никакъв ефект.... Мажа преди миене на суха коса, студени или затоплени на водна баня масла, завивам и стоя часове или цяла нощ. Мисля да опитам да нанеса маслата след миене на косата, да постоя така и пак да измия с шампоан. Само така не съм пробвала...

Последна редакция: нд, 13 дек 2015, 23:56 от lunna pateka

# 6
  • Мнения: 259
Благодаря за темата  bouquet Такааа по въпросите :
1. Следващото нещо което смята да взема е кератиновата серия на Наши. Много любима ми е и ми свърши наскоро .
2. От хайверените Алтерни съм имала :
2.1. Ш и Б -ходратиращите , май нещо напоследък не съм ги ползвала трябва да си ги припомня , че то с толкова козметика  hahaha ,но като цяло ми харесват ,хидратират добре дългата ми , заплитащия се коса.
2.2. Нощната грижа- също ми харесва ,попива добре ,но нищо особено като ефект . Наскоро си взех тази на Кюн со пюр и повече ми харесва. Ползвам я и като финиш , изобщо не ми утежнява. Пише ,че е 100% натурална ... Ама дали .
2.3. Тен Ш и Б- мека , витална ,подхранена коса . Обичам я тая скъпотия за жалост на бюджета.
2.4. СС крема - мажа и нищо , ефект нулев .
   И да се оплача накрая - зверско раздразнение и сърбеж от Хронолоджист , а дължините ми станаха невероятни . Хич не ми харесва тая история , ще пробвам маската с друг шампоан да видя как ще е .

# 7
  • Мнения: 316
Фреяя, благодарности  bouquet за новата темаа!! Прекрасна е,а и с тези розовеещи косии направоо ми се прииска да се боядисам Laughing Изглеждат приказно  Hug Hug

1. Гледам да се ограничавам от всякакви покупки напоследък,че след ЧП  Mr. Green съм на червено.  Embarassed Нооооо следващата ми покупка определено ще е терапевтичната преса Rolling Eyes Запалих се покрай вас и многото добри отзиви. Имам големи очаквания за нея,след суперлативите,които четох тук в темата.. Rolling Eyes След това мисля да се хвърля на ампули,натрупах достатъчно маски и шампоани #Crazy Хвърлила съм око на Наши Фито рипеър,както и фузио дозите на Керастаз оранжевата и зелената. А и шампоана Рипеър на Алтерна. Embarassed

Утре чакам едни ампули на Вела Еринч според вас протеинови ли са или хидрариращи ? Hug Hug

2.Ползвала съм От хайверената серия - хидратиращите и протеиновите Ш и Б. От хидратиращите не съм особено впечатлена като цяло, аромата е божествен за мен,но като пусна по гореща вода и се усеща странен мириз,както и след това ако суша ..мисля ,че е от хайвера  Grinning . На мен ми е балансиран,не усещам ударна хидратация,дори леко пресушаване в краищата и връхчетата,което незнам на какво се дължи по-принцип косата ми обича протеин,въпреки че не е боядисвана и много третирана,но явно така се получава с някои коси както констатираха Магнолия и Фрея Hug Та за протеиновите Ш и Б само хубави работи мога да кажа, след тях усещам косата си хидратирана,което е супер странно за мен.. много мека ми става косата,жива,витална, имам и хубав блясък.

# 8
  • Мнения: 31 175
Мерси за темата. bouquet
Много ми харесват лилавите коси. Аз се правя често розова, но лилава не съм била.
Следващото нещо, което ще си купя е новия серум за обем на Керастаз и четката за ресане на Мароканойл.

# 9
  • Мнения: X
Цветичка Hug не са 100% натурални so pure, но със засилено натурално присъствие без общоприетите вредни съставки като сулфати и парабени например. Което е и по-добре мисля, изцяло натурални биха били недостатъчни като грижа, особено за коса, която се третира, казвам от опит, че минах по тоя път лятото и сега възстановявам. Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 967
   Благодаря за темата!
Следващите покупки, които мисля да взема
са Сатийн Ойл на Кюн.

   От хайверената серия  на Алтерна имам мостри, които не съм пробвала.

# 11
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Благодаря за новата темичка.
1-още не съм си набелязала нищо,че в последно време не ми остава време да ви прочитам обстойно.
2--не съм я ползвала все още.

# 12
  • Мнения: 152
Благодаря за хубавата тема  Hug

1. Преди час направих поръчка със серията Витал Нутришън на Кюн. Не съм ползвала продукти на Кюн, колебаех се коя серия да взема. Дано съм направила правилен избор  Crazy

2. От хайверените серии  на Алтерна не съм ползвала

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 967
   Имам нужда от професионалната ви помощ: Косата ми е зле
и след протеинови/слепнала/, и след хидратиращи/разхвърчана и бухнала/
сери!С финиши оправям положението. Но искам  това от самите продукти -
жилава, плътна коса без стърчащи пластове.
 При теста с косъм - сух е, не е еластичен и се къса веднага.

# 14
  • Мнения: 259
Цветичка Hug не са 100% натурални so pure, но със засилено натурално присъствие без общоприетите вредни съставки като сулфати и парабени например. Което е и по-добре мисля, изцяло натурални биха били недостатъчни като грижа, особено за коса, която се третира, казвам от опит, че минах по тоя път лятото и сега възстановявам. Peace

Линде ,благодаря за отговора  Heart Eyes  bouquet
И аз си мислих ,че едва ли е напълно натурална , в състава гледах ,че има силикончета и разни други подобни (не че много разбирам де) . Ама и аз по-скоро като разплитащо средство преди лягане я слагам . Даже ми се стори ,че няколко дни попрекалих и натрупа силикони ,та измих с дълбоко почистващ . Иначе противокосопадния им серум го признах  Crazy За 2-3 слягания ми спря косопада .

Общи условия

Активация на акаунт